Jump to content

textdraw help


ZLK

Recommended Posts

Din sistem.inc din Pawno - Include

Mergi asa :
Intri in folder-ul Pawno , mergi in folder-ul include din Pawno , cauti system.inc. In system.inc schimbi numele din Burned in numele care il vrei tu

GameMode Edited: gamemode

Servicii Scripting:

Contact:
Email: [email protected]
Discord: LucaAdv //  LHS#9084

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LucaAdv. said:

Din sistem.inc din Pawno - Include

Mergi asa :
Intri in folder-ul Pawno , mergi in folder-ul include din Pawno , cauti system.inc. In system.inc schimbi numele din Burned in numele care il vrei tu

cu ce deschid system.inc?

Link to comment
Share on other sites

Downloadezi de pe net include-ul zcmd.inc

mergi in pawno -> include si il pui.
Il definesti in gm gen #include <zcmd> //x (Aici nr , sa fie in ordine cu celalte)
Si daca ai de ex YCMD le inclocuesti cu CMD

GameMode Edited: gamemode

Servicii Scripting:

Contact:
Email: [email protected]
Discord: LucaAdv //  LHS#9084

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LucaAdv. said:

Downloadezi de pe net include-ul zcmd.inc

mergi in pawno -> include si il pui.
Il definesti in gm gen #include <zcmd> //x (Aici nr , sa fie in ordine cu celalte)
Si daca ai de ex YCMD le inclocuesti cu CMD

nu m-am descurcat =]], mi-ar trebuii mura in gura ca nu stiu deloc pe YCMD sa lucrez

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ZLK said:

nu m-am descurcat =]], mi-ar trebuii mura in gura ca nu stiu deloc pe YCMD sa lucrez

A fost destul de explicit cum trebuie sa treci de pe YCMD pe ZCMD, acum daca nici asa nu sti cum sa faci, parerea mea este sa iti cauti un scripter ori sa te lasi de scripting, daca nu incearca sa iei un gm sa te chinui cu el o luna pana ii dai de capat la toate includurile lui, la ce se folosesc sau ce faci cu ele... cauta pe internet pe wiki si iti va explica acolo mai detaliat!

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LucaAdv. said:

@razvanduciuc i-am dat mura-n gura dar unii nu se descurca.

Pai cum am precizat si mai sus, daca nici asa nu se descurca dupa ce i-ai spus absolut tot ce are de facut, sa isi caute un scripter ori sa se apuce singur si sa se descurce cu un GM de la 0! Exista Wiki, eu de pe Wiki am inceput cu scripting-ul si de acolo am invatat tot ce stiu acum, nu am facut pe nici un site "Ajutor scripting" doar aici am postat odata la o mapa ca nu sti-am ceva, dar nu mai stiu ce, insa tot ce stiu de pe wiki am invatat! Si ma descurc destul de bine parerea mea.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.