Jump to content
  • 0

House and Car System.

Daniel_Dani

Question

2 answers to this question

Recommended Posts

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By VenoMarius ERROR404
      Am o problema: dupa ce al luat reward-ul  imi apare timpul de asteptare pentru al lua dinou, iar daca dau relog de fiecare data pot da /reward.
      NU este salvat timul undeva ?
      Si cum il salvez ?

• By Rochester
      Salut Samp.Ro, astazi am decis sa va prezint o creatie simplu de facut zic eu, pe care am creato in  aceasta seara din plictiseala .
      Va rog nu fi-ti duri este primul meu FilterScript.
      Descriere:
      Un mapping destul de frumos zic eu, langa 'Los Santos International'. Va duceti frumos la DMV si scrieti /examen. Tastand aceasta comanda se creeaza un vehicul si va pune in el. Apoi urmeaza checkpoint-urile ,pe care voi trebuie sa le urmati. Cand un player paraseste/bubuie vehiculu acesta dispare. La fel si cand paraseste serverul, Nimeni nu-l poate da afara din vehicul  pe cel care este in cursul examenului, vehiculul se inchuie automat. Se creeaza cate vehicule este nevoie pot tine examenul si 10 playeri  odata. Download:
      http://pastebin.com/u4TVzL9G http://www.girlshare.ro/35157938.2 Poze:

Credite:
      Rochester
    • By CristianLMAO
      Salut!
      Astazi o sa va prezint primul meu sistem pus pe acest site, si o sa va explic ce face fiecare lucru.
      Hai sa incepem.
      Sistemul arata cam asa:

(dialogul este pozitionat mai in drapta din cauza rezolutiei mele)
      IMPORTANT:
      IN CODUL DE MAI JOS ESTE DECAT CE MAI TREBUIE ADAUGAT, NU TOT GAMEMODUL!!
      TUTORIAL:

//punem include-urile care ne trebuie la acest sistem #include <zcmd>  
      //prima data facem o comanda, dar atentie, ACEASTA COMANDA O POATE FOLOSI ORICINE, daca doriti ca doar admini sa o poata folosi, folositi comanda hasurata! CMD:v(playerid, params[]){ ShowPlayerDialog(playerid, 4, DIALOG_STYLE_INPUT, "Spawn car", "Write your car id: (Min. 400 / Max. 611)", "Spawn", "Close"); //cand scriem "/v" apare acest dialog return 1; } //DACA DORITI SA FIE COMANDA ASTA ACCESIBILA DOAR LA ADMIN: //CMD:v(playerid, params[]){ // // if (IsPlayerAdmin(playerid)) // daca jucatorul este admin: // { // ShowPlayerDialog(playerid, 4, DIALOG_STYLE_INPUT, "Spawn car", "Write your car id: (Min. 400 / Max. 611)", "Spawn", "Close"); //cand scriem "/v" apare acest dialog // } // else{ //daca nu: // SendClientMessage(playerid, 0xFF000090, "You're not admin!"); // } // return 1; //}  
      public OnDialogResponse(playerid, dialogid, response, listitem, inputtext[]){ if(dialogid == 1){ // cand raspunde la dialogul cu id-ul 1 se intampla asta: if(!response) return SendClientMessage(playerid, 0xFF000099, "You closed the menu!"); // daca apasa pe butonul de inchidere, acest meniu o sa se inchida. if(strval(inputtext) < 400) return SendClientMessage(playerid, 0xFF000099, "Your car id is under 400!"); // Daca id-ul scris este mai mic de 400 o sa scrie asta if(strval(inputtext) > 611) return SendClientMessage(playerid, 0xFF000099, "Your car id is over 611!"); // Daca id-ul scris este mai mare de 611 o sa scrie asta // inputtext inseamna ce a scris jucatorul in text-box. new Float:X; new Float:Y; new Float:Z; GetPlayerPos(playerid,X,Y,Z); // aici seteaza valoarea lui X, Y si Z in coordonatele juactorului CreateVehicle(strval(inputtext),X,Y+5,Z,1,1,1,90000); //spawneaza masina cu id-ul din textbox, la coordonatele playerului return 1; } }  
      Daca este sa fi omis ceva, sau daca doriti sa imbunatatesc acest sistem, puteti spune in comentarii.
    • By Dennis12.
      Salutare tuturor, o mica prezentare a sistemul de redeem ale codurilor. Nimic "wow", dar am zis sa mai postez si eu ceva pe youtube  
      As aprecia un like ❤️ 

• By GabyRo.off
      cum pot rezolva eroarea asta in sublime text 
      [WinError 2] The system cannot find the file specified
      [cmd: ['pawncc.exe', '-i includes', 'D:\\Users\\Gaby\\Downloads\\gamemode GTA-SAMP\\gamemodes\\GM.pwn', '-;+']]
      [dir: D:\Users\Gaby\Downloads\gamemode GTA-SAMP\gamemodes]
      [path: C:/pawno]
      [Finished]

[ma puteti gasi pe discord:GabyRoノ#4068]
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.