Jump to content
  • 0

Problema baza de date


RusKo69

Question

Deci, de la o vreme cand incerc sa intru pe SERVER imi apare casuta de dialog, pun parola CORECTA se inchide dialogul si asa ramane iar cand ma vreau sa intru in baza de date primesc asta:  User 'zp_hid16250' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 10)

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
The maximum number of simultaneous connections permitted to any given MySQL user account.

Asta inseamna acel max_user_connections. Pe romaneste cumva ai creat mai multe conexiuni simultane la baza de date MySQL folosind acel user. Probabil gm tau nu se deconecteaza de la MySQL cand se restarteaza/inchide sau daca ai panel probabil panelu creaza mai multe conexiuni decat e necesar

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 35 minute, RusKo69 a spus:

M am gandit si eu la asta cu panelul, i am inchis conexiunea cu baza de date si tot asa face..

Din pacate e posibil ca conexiunile "moarte" inca sa persiste.

Prin conexiune moarta ma refer la faptul ca panelul a facut o conexiune cu baza de date pe care nu a inchis-o cand a trebuit si pe care nu o mai folosea si a ramas deschisa. Din pacate aceasta problema provine doar de la panel(gm de sa-mp deschide o singura conexiune de la deschidere pana la inchiderea lui)

Poti contacta hostul sa dea reboot la serverul mysql(sau macar sa opreasca conexiunile active provenite de la user-ul tau) desi daca nu ma insel o conexiune inactiva(care nu trimite query-uri) se inchide automat dupa cateva minute

Solutia ar fi sa faci repari panelul astfel incat sa foloseasca cat mai putine conexiuni si sa le inchida pe cele de care nu are nevoie (de preferat sa folosesti o metoda cache pentru a stoca date in loc sa le tot ceri de la baza de date(date care nu se modifica asa des) astfel vei reduce munca serverului de mysql)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.