Jump to content
  • 0

Problema script Garhouse


Jo!nt

Question

Salut am si eu o problema ma tot chinui sa o rezolv dar nu gasesc cauza ..... Intru pe server , creez o casa o cumpar merge tot dar cand dau /housemenu si am de ales intre "select" si "cancel" si daca dau cancel sa ies ca nu mai vreau sa fiu in housemenu serverul imi da kick dc X(

Uitati scriptul : http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=182435

16189165.gifrastamaunbydeejaylobo1.gifsmileysw0181.gif

xmsok6ay41.gif

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

ai undeva la " public ondialogresponse" asta "Kick(playerid);" si trebuie sa o pui altundeva sa nu mai primesti kick!

Te rog, nu mai posta in Discutii Scripting, esti praf. Scuze, dar eu spun adevarul verde-n fata.

Schimbi

#define HOUSEMENU 					21700 // Dialog ID

21700 mai exact, pentru ca mai ai un dialog in GM care are id-ul 21700.

Link to comment
Share on other sites

esti sigur ca iti da kick?....poate se inchida consola din cauza gm-ului prost scriptat din cate stiu

fs cu case numit GarHouse nu are .pwn are doar .amx deci e naspa :\

mai verifika odata poate se incide sv nu iti da kic... adik verifika prin gm ...daka ai ceva scripat prost ma rog

Stiu ca nu te-am ajutat cu nimik:|...Eu sper ca tiam dat totusi o idee...

New GameMode In Development!-Romania Team Gang War-100%!...Datimi doua Motive afrimative de ce sa-l postez si-l postez...

Link to comment
Share on other sites

TheBoss" post="58523" timestamp="1299262442"]

esti sigur ca iti da kick?....poate se inchida consola din cauza gm-ului prost scriptat din cate stiu

fs cu case numit GarHouse nu are .pwn are doar .amx deci e naspa :\

mai verifika odata poate se incide sv nu iti da kic... adik verifika prin gm ...daka ai ceva scripat prost ma rog

Stiu ca nu te-am ajutat cu nimik:|...Eu sper ca tiam dat totusi o idee...

1.Daca se inchidea serverul zicea ca ai pierdut conexiunea cu serverul si incerca sa se conecteze la nesfarsit.

2.Are si .pwn.

3.Downloadeaza iar GarHouse, scriptfiles si filterscripts.

Link to comment
Share on other sites

GarHouse are si pawno si amx ti-am dat linkul si nu gm este foarte bine scriptat nu se inchide consola ci la playeri cand dau cancel le da kick nu stiu care o fi cauza ....

1.Daca se inchidea serverul zicea ca ai pierdut conexiunea cu serverul si incerca sa se conecteze la nesfarsit.

2.Are si .pwn.

3.Downloadeaza iar GarHouse, scriptfiles si filterscripts.

Am downloadat de m-am saturat am incercat o multime de metode si la GarStore tot asa se intampla :|

Num ma-m uitat inka un fs

dar cred

ca

este ceva de genu pe undeva

{

else

{

//si pe aici

Kick(playerid)//ca nare kum sa dea kick asa degeaba..

}

return 1;

Nu nu este nimic nu te m-ai luat dupa celalalt ... Ia scriptu si vezi daca asa ti se inampla si tie :) si postezi dupa :D

16189165.gifrastamaunbydeejaylobo1.gifsmileysw0181.gif

xmsok6ay41.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.