Jump to content

Unul bun?


Reset

Recommended Posts

Salut, m-am gandit sa incep un edit pe un gamemode, si sa il pun aici, dar nu stiu pe ce gamemode.

Imi puteti spune un gamemode bun?.Daca imi da-ti un gamemode dati-mi cu tot cu link daca aveti.

mai tare e bigzone

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RebornAdv said:

Salut, m-am gandit sa incep un edit pe un gamemode, si sa il pun aici, dar nu stiu pe ce gamemode.

Imi puteti spune un gamemode bun?.Daca imi da-ti un gamemode dati-mi cu tot cu link daca aveti.

Incearca un Burned sau un GF.. Nush sigur. Eu mi-am facut un gm de la 0 si am inceput sa adaug la un moment dat si de pa alte gm-uri sistemele, dar le-am facut modulare "pe include-uri", in cazul unei probleme sa stiu unde sa caut.

Fa si tu unu de la 0 si fai update zilnic.

Dar sa te ti de el, altfel nu vei reusi nimic cu el.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, razvanduciuc said:

Incearca un Burned sau un GF.. Nush sigur. Eu mi-am facut un gm de la 0 si am inceput sa adaug la un moment dat si de pa alte gm-uri sistemele, dar le-am facut modulare "pe include-uri", in cazul unei probleme sa stiu unde sa caut.

Fa si tu unu de la 0 si fai update zilnic.

Dar sa te ti de el, altfel nu vei reusi nimic cu el.

Nu cred ca ma de burned as zice un saints sa ma apuc se merita sau un J2P?

mai tare e bigzone

Link to comment
Share on other sites

Just now, RebornAdv said:

Nu cred ca ma de burned as zice un saints sa ma apuc se merita sau un J2P?

Frate sincer nush cum sunt acele gm-uri. Chiar nu am folosit niciodata acele gm-uri. Sau poate le-am folosit dar nu mai stiu.

Eu am un gm facut de la 0, si am adaugat in el diferite chestii.

Am facut o factiune, am testat-o am vazut ca a functionat foarte bine si din acea factiune mi-am facut 25 de factiuni. Si tot asa, joburile la fel, unele le-am facut de pe alte gm-uri si unele eu. Doar ca nu l-am optimizat prea bine acest gm. Insa ruleaza perfect la 100-150 playeri on. Eu acum mai am de facut unele sisteme si apoi ma pun sa il fac modular si sa il optimizez cat merge el de mult. Si apoi sa imi fac un mic server.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, razvanduciuc said:

Frate sincer nush cum sunt acele gm-uri. Chiar nu am folosit niciodata acele gm-uri. Sau poate le-am folosit dar nu mai stiu.

Eu am un gm facut de la 0, si am adaugat in el diferite chestii.

Am facut o factiune, am testat-o am vazut ca a functionat foarte bine si din acea factiune mi-am facut 25 de factiuni. Si tot asa, joburile la fel, unele le-am facut de pe alte gm-uri si unele eu. Doar ca nu l-am optimizat prea bine acest gm. Insa ruleaza perfect la 100-150 playeri on. Eu acum mai am de facut unele sisteme si apoi ma pun sa il fac modular si sa il optimizez cat merge el de mult. Si apoi sa imi fac un mic server.

Nustiu, eu nu m-am gandit inca sa imi deschid server-ul acuma recent, dar prin toamna da il voi deschide, si cred ca incep de la un gamemode saints.

mai tare e bigzone

Link to comment
Share on other sites

Just now, RebornAdv said:

Nustiu, eu nu m-am gandit inca sa imi deschid server-ul acuma recent, dar prin toamna da il voi deschide, si cred ca incep de la un gamemode saints.

Sa ai succes cu el. Eu scriptez la cineva pe comunitate momentan. Dar cred ca va fi ultima persoana la care ii scriptez. Dupa daca nu va merge, imi voi deschide eu un server cu 50 sloturi sa imi fac eu gm-ul acolo. Sa il pot testa pe dedicat si sa poata intra si alte persoane sa vada cum este. Ca daca e sa fac un server mai mare, atunci o sa refac comunitatea mea. Dar nush daca are rost, pentru ca sunt foarte multe servere! + Serverele cele mari!

SA:MP-ul e mort parerea mea. Acum nu stiu care este parerea fiecareia.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, razvanduciuc said:

Sa ai succes cu el. Eu scriptez la cineva pe comunitate momentan. Dar cred ca va fi ultima persoana la care ii scriptez. Dupa daca nu va merge, imi voi deschide eu un server cu 50 sloturi sa imi fac eu gm-ul acolo. Sa il pot testa pe dedicat si sa poata intra si alte persoane sa vada cum este. Ca daca e sa fac un server mai mare, atunci o sa refac comunitatea mea. Dar nush daca are rost, pentru ca sunt foarte multe servere! + Serverele cele mari!

SA:MP-ul e mort parerea mea. Acum nu stiu care este parerea fiecareia.

Respect, acuma lucrezi degeaba toata lumea bugged, nephrite sau b-zone.

mai tare e bigzone

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RebornAdv said:

Respect, acuma lucrezi degeaba toata lumea bugged, nephrite sau b-zone.

Da asa este, numai ca eu fac pentru mine acest GM. O sa iau unele GM-uri si o sa fac si edit pe ele, sa adaug unele chestii. Dar nush daca se merita edit-urile. ca mna, toata lume editeaza dar nush ce edite fac daca gm-urile sunt full bug-uite.

Edit este sa scoti Bug-urile si sa adaugi ceva noi pe GM, parerea mea. Acum fiecare intelege altfel cuvantul Edit!

Edit poate fi si editat, sa modifici sistemele sau comenzile, dar edit este si pentru a rezolva unele chestii si adauga ceva nou.

Acum nu stiu ce sa mai spun despre Edit ale GM-uri!

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

La 22.07.2018 la 10:04, razvanduciuc a spus:

Frate sincer nush cum sunt acele gm-uri. Chiar nu am folosit niciodata acele gm-uri. Sau poate le-am folosit dar nu mai stiu.

Eu am un gm facut de la 0, si am adaugat in el diferite chestii.

Am facut o factiune, am testat-o am vazut ca a functionat foarte bine si din acea factiune mi-am facut 25 de factiuni. Si tot asa, joburile la fel, unele le-am facut de pe alte gm-uri si unele eu. Doar ca nu l-am optimizat prea bine acest gm. Insa ruleaza perfect la 100-150 playeri on. Eu acum mai am de facut unele sisteme si apoi ma pun sa il fac modular si sa il optimizez cat merge el de mult. Si apoi sa imi fac un mic server.

Frate , omu a intrebat ce gm sa-i recomandam , nu ce update-uri ti-ai adus tu la gm !

La 22.07.2018 la 10:00, RebornAdv a spus:

Nu cred ca ma de burned as zice un saints sa ma apuc se merita sau un J2P?

Personal iti recomand Saints daca vrei sa incepi un edit !

 

vldgIri.png

YouTube : Click Redirect Channel

Discord : Arabu#9330

Canal Discord : Click To Join

Facebook : Click Facebook

Instagram : Click Instagram

Skype : Mita.Official

Respectă și vei fi respectat !

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Marlboro said:

Frate , omu a intrebat ce gm sa-i recomandam , nu ce update-uri ti-ai adus tu la gm !

Personal iti recomand Saints daca vrei sa incepi un edit !

Stiu ce ma intrebat baiatu, i-am raspuns mai sus daca nu ai observat. Si l-am sfatuit sa faca ceva care il ajuta mai mult sa scape de bug-uri daca isi face el unu. Asa pe edit e greu sa scapi de tote bug-urile.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.