Jump to content
  • 0

Nu apare factiunea creata in /factions si nici skin-ul de la duty nu e ok.


.maSTER

Question

Intrebarea spune cam tot, e facuta si in baza de date pot intra pot iesi merge si /gotohq 15 tot dar nu apare in /factions si cand dau /duty imi da skin de CJ. :/ GM Burned. Tutorialul lui Edison "CUM ADAUG O FACTIUNE PE GM BURNED".

Edited by .maSTER
Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Acum 5 ore, .maSTER a spus:

Intrebarea spune cam tot, e facuta si in baza de date pot intra pot iesi merge si /gotohq 15 tot dar nu apare in /factions si cand dau /duty imi da skin de CJ. :/ GM Burned. Tutorialul lui Edison "CUM ADAUG O FACTIUNE PE GM BURNED".

Ai erori in consola dupa ce tatstezi /factions?

Cel mai probabil nu ai marit vectorul FactionMembers[16] (asa este default definit in gamemode, in loc de 16 pui cate factiuni ai tu in present pe server)

La /duty ai facut verificarile pentru aceea factiuni in functia "function IsACop(playerid)"?

Edited by valivaly96
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Verifica daca ai marit dynamicfactions sau pnm cum o fi pe burned, daca ai 10 factiuni definite tre sa ai 11, deci cate factiuni ai pui cu 1 in +

 

Daca ai 16 factiuni si dynamicfactions este de 16 de asta nu iti arata, daca ai 16 factiuni pui 17.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 2 ore, AlexxAdv a spus:

Verifica daca ai marit dynamicfactions sau pnm cum o fi pe burned, daca ai 10 factiuni definite tre sa ai 11, deci cate factiuni ai pui cu 1 in +

 

Daca ai 16 factiuni si dynamicfactions este de 16 de asta nu iti arata, daca ai 16 factiuni pui 17.

Am facut deja asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 4 ore, .maSTER a spus:

Niciuna, restul apar, am facut un test la LVPD am scris doar teste si s--a updatat la restart.

mareste limitele la comanda /factions !

 

vldgIri.png

YouTube : Click Redirect Channel

Discord : Arabu#9330

Canal Discord : Click To Join

Facebook : Click Facebook

Instagram : Click Instagram

Skype : Mita.Official

Respectă și vei fi respectat !

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 4 ore, Marlboro a spus:

mareste limitele la comanda /factions !

Am facut tot mane... am sters-o.. imi zici te rog frumos cum adaug si in LV/LS CNN? Zice ca nu-s la CNN, am incercat sa pun si noile coordonate jos si imi da 26 erori.

Poate nu am marit eu unde trebuie, imi poti da linia ? GM Burned.

Cineva a zis sa maresc bucla dar nu inteleg.

Edited by .maSTER
Link to comment
Share on other sites

  • 0
La 07.06.2018 la 18:51, valivaly96 a spus:

Ai erori in consola dupa ce tatstezi /factions?

Cel mai probabil nu ai marit vectorul FactionMembers[16] (asa este default definit in gamemode, in loc de 16 pui cate factiuni ai tu in present pe server)

La /duty ai facut verificarile pentru aceea factiuni in functia "function IsACop(playerid)"?

Edison a spus sa pun numarul al ultimei factiuni +1 deci, 15 factiuni +1 = 16. Am pus si la Fskins 15 ca se ia de la 0.

EDIT Apare acum in factions dar skinul tot asa..

Edited by .maSTER
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.