Jump to content

Putin ajutor va rog :(


ReborN

Recommended Posts

Salutare, am cautat si am pus cateva din gamemod-urile postate pe acest forum, pe server-ul meu de SA:MP, problema este ca, cand pun gamemod-ul, imi pica server-ul sau daca nu-mi pica, nu-mi merge gamemod-ul. Server-ul e on, dar gamemod-ul si pluginele nu merg deloc, parca nu as schimba nimic, va rog niste sfaturi, un gamemod RPG recomandat de voi.

Am nevoie de ajutor, nu ma pricep in limbajul pawn.

Edited by ReborN
Link to comment
Share on other sites

Acum 10 ore, ReborN a spus:

Salutare, am cautat si am pus cateva din gamemod-urile postate pe acest forum, pe server-ul meu de SA:MP, problema este ca, cand pun gamemod-ul, imi pica server-ul sau daca nu-mi pica, nu-mi merge gamemod-ul. Server-ul e on, dar gamemod-ul si pluginele nu merg deloc, parca nu as schimba nimic, va rog niste sfaturi, un gamemod RPG recomandat de voi.

Am nevoie de ajutor, nu ma pricep in limbajul pawn.

Daca nu te pricepi deloc nu deschide server. Mai intai invata si dupa iti deschizi server.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, valivaly96 said:

Daca nu te pricepi deloc nu deschide server. Mai intai invata si dupa iti deschizi server.

Puteai sa vi cu un sfat, o sugestie ceva, o recomandare, de ce nu? Imi spui sa nu-mi deschid server, sincer mai bine nu postai, ai postat sa ce? Sa faci +1. E aiurea ce faci...

In continuare, ceva sfaturi, recomandari, sugestii cam ce as putea face?

Edited by ReborN
Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, ReborN a spus:

Puteai sa vi cu un sfat, o sugestie ceva, o recomandare, de ce nu? Imi spui sa nu-mi deschid server, sincer mai bine nu postai, ai postat sa ce? Sa faci +1. E aiurea ce faci...

Nu nu e aiurea. Asta a fost un sfat NU DESCHIDE SERVER PANA NU STII BAZA LIMBAJULUI PAWN. Pe ne nu exista GM stabil care sa nu aibe nici un bug. Pentru a face server poti incepe de la un gm de pe net dar trebuie pus la punct.(sa rezolvi bugurile(nu exista fara buguri gm free),vulnerabilitatile sa il optimizezi sa nu pice, sa inerci sa faci cva pe srv tau ce nu e pe altele etc) asta e motivul pt care nu poti descgide server cu un gm stock de pe net,Nu ai succes. 

Link to comment
Share on other sites

Poate sa nu fie de la gamemode. Trebuie sa ne dai niste informatii:

Pe ce OS ruleaza - Windows sau Linux?

In server log scrie ca trebuie sa pui un plugin inaintea altuia?

Iti da erori in server log? ( Gamemode-ul poate avea sisteme care pot sa faca sa se opreasca GM-ul nu neaparat intentionat. )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.