Jump to content
  • 0

Problema /members.


VipBo$$

Question

Problema: Stiti cumva dc, cand dau /members fiind leader si vr sa scot pe cineva nu il da afara?
                    Ori daca incerc sa dau cu 40fp, sau fara, zice ca l-am dat afara, dar nu dispare de la /members.
Cod Sursa: https://pastebin.com/2pbAryLA
Alte detalii: Precizez ca daca acel jucator este on merge perfect "sistemul".
                       Imi puteti zice ce am gresit?

g4JGBJX.gif.31953391ab64171df562293ad37a0875.gif.9d26b39cd3270634d9cf89dcb43fba87.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Acum 21 minute, VipBo$$ a spus:

Problema: Stiti cumva dc, cand dau /members fiind leader si vr sa scot pe cineva nu il da afara?
                    Ori daca incerc sa dau cu 40fp, sau fara, zice ca l-am dat afara, dar nu dispare de la /members.
Cod Sursa: https://pastebin.com/2pbAryLA
Alte detalii: Precizez ca daca acel jucator este on merge perfect "sistemul".
                       Imi puteti zice ce am gresit?

Nu m-am uitat la script dar suta la suta din ce zici tu este ca nu e facut sistemul sa dai pe cineva afara din factiune daca este offline.

Edited by StR_Marian

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 41 minute, VipBo$$ a spus:

UP!

Ai intrebat "de ce" nu "cum se rezolva" eu ti-am raspuns clar din ce motiv si daca e sa cauti sa iti faca cineva scriptul nu cred ca unul din toti "scripterii astia profesionisti de pe aici" iti vor face...

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 9 minute, StR_Marian a spus:

Ai intrebat "de ce" nu "cum se rezolva" eu ti-am raspuns clar din ce motiv si daca e sa cauti sa iti faca cineva scriptul nu cred ca unul din toti "scripterii astia profesionisti de pe aici" iti vor face...

Pai vreau sa stiu unde e problema, adica vreau o explicatie, cum sa fac.

Nu vreau totul mura in gura, doar o mica explicatie cum sa fac si ce fel.

Edited by VipBo$$

g4JGBJX.gif.31953391ab64171df562293ad37a0875.gif.9d26b39cd3270634d9cf89dcb43fba87.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 oră în urmă, VipBo$$ a spus:

Pai vreau sa stiu unde e problema, adica vreau o explicatie, cum sa fac.

Nu vreau totul mura in gura, doar o mica explicatie cum sa fac si ce fel.

Tocmai ce ti-am spus... ca sistemul pe care il ai nu este facut si pentru persoanele offline :| ce alta explicatie mai vrei .. ?

Iar chestia cum o rezolvi poti cauta pe orice alt GM in care stii ca are asa ceva :) gen bigzone.

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 2 ore, StR_Marian a spus:

Tocmai ce ti-am spus... ca sistemul pe care il ai nu este facut si pentru persoanele offline :| ce alta explicatie mai vrei .. ?

Iar chestia cum o rezolvi poti cauta pe orice alt GM in care stii ca are asa ceva :) gen bigzone.

Din pacat gm-ul meu nu este stil bigzone este un edit al gm-ului edison v5, asemanator b-zone.

Edited by VipBo$$

g4JGBJX.gif.31953391ab64171df562293ad37a0875.gif.9d26b39cd3270634d9cf89dcb43fba87.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 16 minute, VipBo$$ a spus:

Din pacat gm-ul meu nu este stil bigzone este un edit al gm-ului edison v5, asemanator b-zone.

Nu conteaza ce este... ai zis ca vrei un exemplu de sistem comenzi folosite pe jucatori offline :) cauti in gm bigzone

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.