Jump to content
  • 0

Nu pot scapa de o erroare :@


keri22

Question

D:\Scripturi samp\GameZone\gamemodes\xXx.pwn(15) : fatal error 100: cannot read from file: "streamer"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

1 Error.

dece imi da erroarea asta :| am include si pluginu streamer dar dece tot mi-o da cand vreaU sa compilez :|

Respir si traiesc !

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

1.Invatati limba romana : "eruare" --> eroare  .... noobi frate noobi

Undeva in gm ai bagat #include streamer

#include Xstreamo

na baga asta doamne frate ce noobi da nu ca de acii iti trb creier dar de unde.... :|

Creier-0

Romana-0

Manele-1

Chuck Norris-2

u78ch.jpg

CHECK MY CHANNEL!

http://www.youtube.com/user/amysoica

Link to comment
Share on other sites

1.Invatati limba romana : "eruare" --> eroare  .... noobi frate noobi

Undeva in gm ai bagat #include streamer

#include Xstreamo

na baga asta doamne frate ce noobi da nu ca de acii iti trb creier dar de unde.... :|

Creier-0

Romana-0

Manele-1

Chuck Norris-2

Te bagi aiurea in seama. Mai invata despre Pawno.

keri22, eroare aia o primesti pentru ca nu ai includele xstreamer. Descarca-l de aici si pune-l in Pawno/include din serverul tau. In caz ca ai mai multe servere in PC, automat vei avea mai multe programe Pawno, iar fisierele .pwn se deschid cu unu din ele. Ca sa nu primesti eroare aia din nou, chiar daca iei includele ala, faci in felul urmator:

  • Copii acel fisier in toate serverele tale, in directoriul specificat mai sus.
  • Copii acel fisier in Pawno care crezi tu ca-i mai bun, apoi deschisi scriptul cu acel Pawno (click dreapta pe fisier, Open with... si il cauti acolo).
  • Daca crezi ca ai un Pawno mai bun, intra in folderul unde este el, si da dublu click pe fisierul pawncc.exe apoi deschizi linistit fisierul .pwn

Acum iti alegi tu ce pas vrei, si sigur vei scapa de acea eroare.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.