Jump to content
  • 0

Problema register


BRAGA03

Question

Salut. Am facut o noua etapa la register, si adica selectarea sexului. Am facut doua butoane, "Masculin" si "Feminin". Problema este ca, eu vreau ca atunci cand dau ESC, sa iasa de pe dialog, sa se salveze etapa in care se afla, si sa primeasca kick. Dar atunci cand dau ESC, se selecteaza sexul masculin, adica ce e scris la "if(!response)". Cum pot sa remediez asta?

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
4 hours ago, BRAGA03 said:

Salut. Am facut o noua etapa la register, si adica selectarea sexului. Am facut doua butoane, "Masculin" si "Feminin". Problema este ca, eu vreau ca atunci cand dau ESC, sa iasa de pe dialog, sa se salveze etapa in care se afla, si sa primeasca kick. Dar atunci cand dau ESC, se selecteaza sexul masculin, adica ce e scris la "if(!response)". Cum pot sa remediez asta?

Singura modalitate este sa faci dialog_style_list si vei face doua listitemuri si va fi o lista masculin si feminin iar la butoane va fi decat cancel si alege

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.