Jump to content
  • 0

Probleme gamemode


iulian2014

Question

Buna am si eu cateva probleme :

1)Cum fac cand cineva se conecteaza pe sv sa nu mai trebuiasca sa dea spawn ca sa-l spawneze , sa-l spawneze direct.

2)Un tutorial frumos pas cu pas cum sa adaug obiecte pe server (gen un tutorial map editor)...

3)Cum fac sa nu mai scriu cu culori , gen cand ma loghez pe server nu am nici o factiune nimic dar imi da numele cu o culoare... vreau ca toti sa aiba culoarea normala cand se logheaza pe sv nu colorat...

Edited by iulian2014
Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0
On 30.11.2016 at 8:29 PM, iulian2014 said:

Buna am si eu cateva probleme :

1)Cum fac cand cineva se conecteaza pe sv sa nu mai trebuiasca sa dea spawn ca sa-l spawneze , sa-l spawneze direct.

2)Un tutorial frumos pas cu pas cum sa adaug obiecte pe server (gen un tutorial map editor)...

3)Cum fac sa nu mai scriu cu culori , gen cand ma loghez pe server nu am nici o factiune nimic dar imi da numele cu o culoare... vreau ca toti sa aiba culoarea normala cand se logheaza pe sv nu colorat...

1) SetSpawnInfo

2)un timer, o variabilă, si daca te duce capul te descurci

3)SetPlayerColor(playerid, 0xffffffff); la OnPlayerConnect

 

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.