Jump to content
  • 0

Report


Shaolinu

Question

Salut.Pe serverul meu,daca dai /report ajutor.. le apare la admini player-ul Shaolinu a dat report-ul:ajutor. Doar atat..si daca adminii vrea sa-i raspunda trebuie sa scrie /pm.Dar pe mine ma enerveaza ca nu se vede daca un admin i-a dat pm respectivului player..si il umple de pm-uri adminii.. Daca ati putea sa-mi explicati/un tutorial/orice cum as putea sa fac o chestie de genul Player-ul Shaolinu a report-ul ajutor. Raspunde-i tastand comanda /acceptreport 0. si acum sa dea /pm sau sa poarte o convorbire..orice.. va rog eu frumos. Ofer +1000000000

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Acum 17 ore, Geani a spus:

cand mai postezi posteaza si sursa alt fel noii nu stim ce cordonate folosesti!

Citat

CMD:report(playerid, params[])
{
    new report[128];
    if(gLogged[playerid] == 0) return SendClientMessage(playerid, COLOR_ERROR, "Tu nu esti logat si nu poti sa folosesti aceasta comanda!");
    if(BugReport[playerid] != 0) return SendClientMessage(playerid, COLOR_SYNORIGINAL, "** Asteapta 1 minut inainte de a trimite un nou report!");
    if(sscanf(params,"s[128]",report)) return SendClientMessage(playerid, COLOR_SYN, "Tasteaza:{FFFFFF} /report <problema>");
    new string2[128];
    format(gString, sizeof(gString), "Report din partea jucatorului %s (ID:%d): {FFFFFF}%s", GetName(playerid), playerid, report);
    if(strlen(gString) > 120)
    {
        strmid(string2, gString, 110, 256);
        strdel(gString, 110, 256);

        format(gString,128,"%s ...",gString);
        HBroadCast(COLOR_LIGHTRED2, gString, 1);

        format(string2,128,"... %s",string2);
        HBroadCast(COLOR_LIGHTRED2, string2, 1);
    }
    else
    {
        HBroadCast(COLOR_LIGHTRED2, gString, 1);
    }
    SendClientMessage(playerid, COLOR_SYN2, "Reportul tau a fost trimis catre staff-ul Tsunami-Zone.");
    SetTimerEx("ResetReport", 60000, 0, "d", playerid);
    BugReport[playerid] = 1;
    return 1;
}

uite frate,mai iti dau ceva?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 20.11.2016 at 11:34 AM, Shaolinu said:

Pai si ce sa-ti dau?

Trebuie rescris sistemul de report, sau faci o comandă gen /reportansewer, care să șteargă automat report.u k după ce răspunde un admin, sau sa apară un mesaj adminilor, ai mai multe posibilități, minte să gândești trebuie să ai.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.