Jump to content
  • 0

/cars dupa restart nu functioneaza corect


iSkull

Question

Problema intalnita (descriere): Salut all, am refacut sistemul de DS, am facut sa mi se salveze in tabelul userilor la CarID care este egal cu un alt numar dintr-un alt tabel cu cel al vehiculelor personale, prima data cand intru in joc si cumpar un vehicul imi functioneaza corect, dar dupa ce dau restart imi apare id-ul vehiculului 0, desi el se incarca cum trebuie :( adica daca am CarID1 = 1 trebuie sa-mi ia de la tabelul vehiculelor personale sqlid = 1, vreau sa ma ajutati doar ptr un slot, restul dezvolt eu
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): nu imi da warning-uri/erori
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):  

CMD:cars(playerid, params[])
{
	new param1[32];
	if(P_D[playerid][pCarID1] > 0)
	{
		format(param1, sizeof(param1), "%d", C_D[P_D[playerid][pCarID1]][cSpawned]);
	}
	else
	{
		param1 = "{14FF08}[Empty]";
	}
	format(szMessage, sizeof(szMessage), "Car Name\tCar ID\n%s",param1);
    ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_CARS, DIALOG_STYLE_TABLIST_HEADERS, "Your personal cars", szMessage, "Select", "Cancel");
	return 1;
}


Imagini / Video (optional): -
Ati incercat sa rezolvati singur?:  Da dar nu imi dau seama unde gresesc 

Edited by iSkull
Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Se salveaza in variabile poate, dar in baza de date se salveaza ? sau se incarca din baza de date ? Nici macar nu stii sa asculti, nu meritati ajutor ....

Cea mai sigura sursa de facut bani de buzunar in mediul virtual. Inregistreaza-te si pune-te pe treaba !!!

http://www.viespar.ro/?reff=ab8e9d8086304d6136eac03c710238d7

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 hours ago, iSkull said:

am rezolvat, era de la LoadVehs(), puteti da t/c

ce spuneam, te isterizezi aiurea ..... ai ajuns la vorba mea deci de la incarcat era problema ....

Cea mai sigura sursa de facut bani de buzunar in mediul virtual. Inregistreaza-te si pune-te pe treaba !!!

http://www.viespar.ro/?reff=ab8e9d8086304d6136eac03c710238d7

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.