Jump to content
  • 0

AJUTOOOOOOOORRRR intrebare doar pt cei care stiu...


shaun

Question

deci am un gm si nuj cum in joc daca scriu /lmenu imi apere un meniu cu : seteaza timpul pe serveer,activeaza nuj ce, toate armele,toate masinile,interioare etc si merge dar daca bag meniul facut de mine,un FS acel /lmenu  nu mai merge dar comanda pt meniu meu merge ce sa fac sa mearga amandoua

VA ROOOOOG

u78ch.jpg

CHECK MY CHANNEL!

http://www.youtube.com/user/amysoica

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

nu am ce cod sa iti dau deci in joc cand intru daca dau /lmenu imi apare un meniu cu mai multe variante:meniu tunare,meniu vreme,meniu arme si este doar pt admini da nuj ca nu gasesc vreun script la mine care sa aiba aja ceva...

si merge...numai ca mai am 2 scripturi cu meniuri pentru arme si pentru arme mai mari :minigun,rocket etc na si daca bag la server.cfg acecle scripturi ca sa le pot folosii nu mai merge scriptul ala cu /lmenu :| intelegi? deci daca am mai mult de 2 meniuri nu pot folosi decat 1

u78ch.jpg

CHECK MY CHANNEL!

http://www.youtube.com/user/amysoica

Link to comment
Share on other sites

nu am ce cod sa iti dau deci in joc cand intru daca dau /lmenu imi apare un meniu cu mai multe variante:meniu tunare,meniu vreme,meniu arme si este doar pt admini da nuj ca nu gasesc vreun script la mine care sa aiba aja ceva...

si merge...numai ca mai am 2 scripturi cu meniuri pentru arme si pentru arme mai mari :minigun,rocket etc na si daca bag la server.cfg acecle scripturi ca sa le pot folosii nu mai merge scriptul ala cu /lmenu :| intelegi? deci daca am mai mult de 2 meniuri nu pot folosi decat 1

Deci Ce Inteleg eu ca tu ai 2 comande la fel in Server...

schimba numele la una dintre ele...mAMA DA INCEPATOR MAI ESTI..

Deci sa iti explic daca aplici 2 comenzi de acelasi fel ..Depinde si de GM se poate face BUG ...Schimba una dintre comenzi ca tu ai aia de la ladmin.. adik /lmenu si meniul fakut de tn adik /lmenu... Vezi sa nu ai mai mult de 16 FIlterScript in server.cf...Ca astfel numai merg filterscripturile

New GameMode In Development!-Romania Team Gang War-100%!...Datimi doua Motive afrimative de ce sa-l postez si-l postez...

Link to comment
Share on other sites

copile nu is la fel si nu is incepator deci am 2 comenzi una pt arme si una pt arme mai mari una e /arme si una /barme meniuri diferite si cand bag la server .cfg se incarc merg si situ faza cu 16 maxim si ce am zis eu este ca atunci cand merg /arme si /barme nu merge ala /lmenu

si cred ca incepatoru esti tu....N00B

u78ch.jpg

CHECK MY CHANNEL!

http://www.youtube.com/user/amysoica

Link to comment
Share on other sites

Io zic sa alegi ce vrei sa pastrezi in ''filterscripts'' ori pastrezi /arme si /barme ori  /lmenu

si mie mi sa intamplat o data cu ''centura'' acea de siguranta da mie imi strica tot nu numai un alt fs:)

Sau poate te ajuta cineva calumea io tiam dat doar o ide, fara suparare :P

Link to comment
Share on other sites

copile nu is la fel si nu is incepator deci am 2 comenzi una pt arme si una pt arme mai mari una e /arme si una /barme meniuri diferite si cand bag la server .cfg se incarc merg si situ faza cu 16 maxim si ce am zis eu este ca atunci cand merg /arme si /barme nu merge ala /lmenu

si cred ca incepatoru esti tu....N00B

Fa-le cu dialog ;) Lasate de meniuri

Link to comment
Share on other sites

Si ai grija cum vorbesti, oamenii astia incearca sa te ajute noobule.

Se intampla asta din cauza ca ai meniuri in 2 filterscripturi, se bat ID-urile cap in cap.

Ori le bagi pe amandoua in GM ori treci pe Dialoguri cum ti-a zis si zhero.

Pe viitor citeste reguliile sau ai ban.

-Toate tutorialele postate intra aici sau puneti-le direct [url=http://www.sa-mp.ro/forum/index

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.