Jump to content
  • 0

[Problema] Mysql


cOBRa

Question

Problema intalnita (descriere):salut, am o problema cu mysql-ul, nu-mi da errori la copilare, dar cand vreau sa cumpar o masina din Dealership, nu mi-o salveaza in mysql, am ceva errori in mysql_log.
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):http://pastebin.com/fTE42R4p
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):-
Imagini / Video (optional):-
Ati incercat sa rezolvati singur?:Da.

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Pai...

  1. În mysql_escape_string ai un buffer cu o dimensiune mai mică decât cea declarată.
  2. Ai depăsit numarul maxim de conexiuni la baza de date ( 10 conexiuni ).
  3. Coloanele 'Gift', 'Radio2' și tabela 'Cars' nu exista.
  4. Folosești un handle invalid la mysql_format și mysql_tquery.
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 32 minute, HtP a spus:

Pai...

  1. În mysql_escape_string ai un buffer cu o dimensiune mai mică decât cea declarată.
  2. Ai depăsit numarul maxim de conexiuni la baza de date ( 10 conexiuni ).
  3. Coloanele 'Gift', 'Radio2' și tabela 'Cars' nu exista.
  4. Folosești un handle invalid la mysql_format și mysql_tquery.

Si cum ar trebui sa le rezolve ? Adica asta cere omu'. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, Eclipsis said:

Si cum ar trebui sa le rezolve ? Adica asta cere omu'. 

  1. Pentru erorile [ERROR] CMySQLConnection::Connect - (error #1226) User 'zp_hid9880' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 10) trebuie să se duca la fiecare mysql_connect din codul sursă și să limiteze din cele care nu le mai folosește.
  2. Pentru erorile  [ERROR] CMySQLQuery::Execute - (error #1054) Unknown column 'Gift' in 'field list' și  [ERROR] CMySQLQuery::Execute - (error #1054) Unknown column 'Radio2' in 'field list' trebuie să creeze în tablea lui coloanele specificate de către eroare.
  3. Pentru eroarea  [ERROR] CMySQLQuery::Execute - (error #1146) Table 'zp_hid9880.car' doesn't exist trebuie să creeze tabela `car` cu structura ei.
  4. Pentru [ERROR] mysql_escape_string - destination size is too small (must be at least as big as source) și  [ERROR] "mysql_format" - invalid connection handle (id: 0)[ERROR] "mysql_tquery" - invalid connection handle (id: 0) trebuie un mysql_log ( LOG_ALL ) ; pentru a putea observa de la ce query se crează eroarea.  
Edited by HtP
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 oră în urmă, HtP a spus:
  1. Pentru erorile [ERROR] CMySQLConnection::Connect - (error #1226) User 'zp_hid9880' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 10) trebuie să se duca la fiecare mysql_connect din codul sursă și să limiteze din cele care nu le mai folosește.
  2. Pentru erorile  [ERROR] CMySQLQuery::Execute - (error #1054) Unknown column 'Gift' in 'field list' și  [ERROR] CMySQLQuery::Execute - (error #1054) Unknown column 'Radio2' in 'field list' trebuie să creeze în tablea lui coloanele specificate de către eroare.
  3. Pentru eroarea  [ERROR] CMySQLQuery::Execute - (error #1146) Table 'zp_hid9880.car' doesn't exist trebuie să creeze tabela `Cars` cu structura ei.
  4. Pentru [ERROR] mysql_escape_string - destination size is too small (must be at least as big as source) și  [ERROR] "mysql_format" - invalid connection handle (id: 0)[ERROR] "mysql_tquery" - invalid connection handle (id: 0) trebuie un mysql_log ( LOG_ALL ) ; pentru a putea observa de la ce query se crează eroarea.  

1. Nu am decat un mysql_connect

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Just now, cOBRa said:

1. Nu am decat un mysql_connect

Atunci în cazul acesta sunt alte conexiuni conectate la acel user, spre exemplu un panel. Încearcă să le rezolvi pe celalte, posibil să fie o eroare în cascadă.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 1 oră, HtP a spus:
  1. Pentru erorile [ERROR] CMySQLConnection::Connect - (error #1226) User 'zp_hid9880' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 10) trebuie să se duca la fiecare mysql_connect din codul sursă și să limiteze din cele care nu le mai folosește.
  2. Pentru erorile  [ERROR] CMySQLQuery::Execute - (error #1054) Unknown column 'Gift' in 'field list' și  [ERROR] CMySQLQuery::Execute - (error #1054) Unknown column 'Radio2' in 'field list' trebuie să creeze în tablea lui coloanele specificate de către eroare.
  3. Pentru eroarea  [ERROR] CMySQLQuery::Execute - (error #1146) Table 'zp_hid9880.car' doesn't exist trebuie să creeze tabela `Cars` cu structura ei.
  4. Pentru [ERROR] mysql_escape_string - destination size is too small (must be at least as big as source) și  [ERROR] "mysql_format" - invalid connection handle (id: 0)[ERROR] "mysql_tquery" - invalid connection handle (id: 0) trebuie un mysql_log ( LOG_ALL ) ; pentru a putea observa de la ce query se crează eroarea.  

2.Gift si dupa stergere tot apare, radio nu mai apare si nu exista in mysql.

3.Exista tabela Cars cu structura cu tot.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 9 minute, HtP a spus:

Nu trebuie să stergi `Gift` sau `Radio2`, trebuie doar adăugate.

Tabela 'car' nu 'Cars', am scris eu greșit, scuză-mă. În cazul în care există tabela, există o problemă de la query-ul trimis. 

Car a fost creat si tot imi apare, radio 2 a disparut, dar gift tot apare, este creat in baza de date.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 4 minute, HtP a spus:

Caută mysql_log și setează-i la parametru ALL_LOG și vezi de la ce query-uri apar problemele.

Am setat, zice ca nu este definit, dar nu stiu cum sa-l definesc, adica, nu ma pricep in mysql, stiu ceva, dar nu stiu foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.