Jump to content
  • 0

Intrebari :-??


florin

Question

Buna seara am contractat de curand un svr de stun dupa net.Serverul merge foarte bine nimic de zis dar in gamemod e doar fiisieru .amxx Cel cu pawno nu e.Vreau sa intreb urmatoarele:1. Serveru ruleaza fara gamemod adica fara totalitatea de linii facute in pawno?

2.Daca vreau sa modific ceva din serveru ala nu am cum??ca fisierul amxx nu poate fi descriptibil cu nici un program(cred).Daca aveti idei despre aceasta "anomalie" postati aici!!  Daca doriti sa va uitati prin svr respectiv sa imi lasti un re sa il uplodez undeva :D Multumesc Anticipat!!!!

modelcopiacopia.png

 wde [We Drift Everywhere] clan!

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

Serveru ruleaza fara gamemod adica fara totalitatea de linii facute in pawno?

:)))

Pentru cultura ta, .amxx este codul masina, atunci cand tu, din codul sursa ( .pwn ), compilezi, scriptul este transformat in cod masina, pe care doar CPU-ul o intelege. Pentru a te lamuri, pune in server.cfg, la gamemode, scrie NULL, salveaza, si ruleaza samp-server. Iti va scrie ceva si se va inchide. Intra in server.log, si citeste ce iti scrie acolo ( daca nu intelegi, foloseste google.ro/translate_t )

Daca vreau sa modific ceva din serveru ala nu am cum??

- atata timp cat nu ai fisierul sursa ( .pwn ), nu poti modifica.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.