Jump to content
  • 0

Nu se salveaza datale contului cum trebuie. <Urgent>


Nasti

Question

Buna ziua, am o problema destul de majora si anume nu se salveaza datele contului cum trebuie. Folosesc gamemode-ul lui Woops si singura modificare pe care am facut-o a fost sa scot tot din includeurile <Account> si <Connection> si le-am pus in gamemode. Si aici intervine problema.

 

Am vrut sa adaug sistemul de gold. Am adaugat variabilele,in baza de date tot ce trebuia si i-am setat cand un jucator se inregistreaza sa ii dea gold 0, dar cand ma inregistrez si dau /stats imi arata gold 50 dar in baza de date scrie 0. 

 

Intrebarea mea este ce pot sa fac sa se salveze totul bine si nu numai la gamemode-ul lui Woops la toate se intampla.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Arata comanda /stats.

 

private void Copiati_asta(Plagiatori p)
{
      if(p.name != "unknown")
      {
           Cursor.Hide();
           MessageBox.Show("Daca copiezi, esti considerat un zeu iar daca muncesti este consderat un nimic");
           MessageBox.Show("Cei ce muncesc sunt criticati mai aspru decat cei care copiaza, fiindca de la cei care muncesc se asteapta performante..");
           MessageBox.Show("Ofera acelei persoane care a muncit, macar un multumesc fiindca el e cel care-ti aduce tie laudele pe care el ar trebui sa le primeasca.");
           MessageBox.Show("Poti mintii o lume intreaga dar nu te poti minti pe tine.");
           MessageBox.Show("Sper ca acest mesaj sa-ti intre bine in cap, reputatie negativa imi va dovedi ca nu ai inteles nimic");
           MessageBox.Show("Multumesc....");
           Program.close();
      }
}
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Atunci inseamna ca nu citeste cum trb din baza de date, am patit si eu odata asa...

 

private void Copiati_asta(Plagiatori p)
{
      if(p.name != "unknown")
      {
           Cursor.Hide();
           MessageBox.Show("Daca copiezi, esti considerat un zeu iar daca muncesti este consderat un nimic");
           MessageBox.Show("Cei ce muncesc sunt criticati mai aspru decat cei care copiaza, fiindca de la cei care muncesc se asteapta performante..");
           MessageBox.Show("Ofera acelei persoane care a muncit, macar un multumesc fiindca el e cel care-ti aduce tie laudele pe care el ar trebui sa le primeasca.");
           MessageBox.Show("Poti mintii o lume intreaga dar nu te poti minti pe tine.");
           MessageBox.Show("Sper ca acest mesaj sa-ti intre bine in cap, reputatie negativa imi va dovedi ca nu ai inteles nimic");
           MessageBox.Show("Multumesc....");
           Program.close();
      }
}
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nu sunt eu prea priceput cu Bazele de Date, dar mai uitate o data peste query-urile facute poate e ceva ce ai facut gresit, in special la ala cand faci sa ii se incarce jucatorului date... :)

 

private void Copiati_asta(Plagiatori p)
{
      if(p.name != "unknown")
      {
           Cursor.Hide();
           MessageBox.Show("Daca copiezi, esti considerat un zeu iar daca muncesti este consderat un nimic");
           MessageBox.Show("Cei ce muncesc sunt criticati mai aspru decat cei care copiaza, fiindca de la cei care muncesc se asteapta performante..");
           MessageBox.Show("Ofera acelei persoane care a muncit, macar un multumesc fiindca el e cel care-ti aduce tie laudele pe care el ar trebui sa le primeasca.");
           MessageBox.Show("Poti mintii o lume intreaga dar nu te poti minti pe tine.");
           MessageBox.Show("Sper ca acest mesaj sa-ti intre bine in cap, reputatie negativa imi va dovedi ca nu ai inteles nimic");
           MessageBox.Show("Multumesc....");
           Program.close();
      }
}
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.