Jump to content
  • 0

Slot-uri si Botii


OscarJoaca

Question

Problema intalnita (descriere): Pai, sunt curios sa aflu cum pot seta slot-urile server-ului din gamemode. Si vreau sa stiu cum pot pune boti (nu NPC-uri) care pur si simplu sa arate la cati playeri sunt online... Ai mai jos o imagine ca sa intelegi la ce ma refer....

http://i.imgur.com/nIOO08b.png
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): -
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu): In cazul asta nu este novie!
Imagini / Video (optional): Este mai sus o imagine...
Ati incercat sa rezolvati singur?: Da, am cautat pe internet...

Edited by OscarJoaca
Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Pentru a seta sloturile din gamemode folosteste #define MAX_PLAYERS numar sau #define SLOTS numar (nu mai stiu sigur care e) .

Pentru treaba cu botii eu inteleg ca tu vrei sa-ti bagi cum ar veni "playeri falsi" , daca asa e te folosesti de raksamp client ... Nu-ti pun link aici ca nu sunt sigur ca am voie din moment ce acel program are si functii de a ataca un server dar daca dai un search pe google il gasesti din prima ...

Edited by NoNamed
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Da, intradevar, s-a creat RakSamp Client pentru a putea adauga boti pe server, dar acesta este usor detectabil, (mai ales de clientul 0.3.7 in sine) asadar nu cred ca se pot introduce mai mult de 10 boti pe server, astfel fiind spus dupa ce bagi mai mult de 10 boti pe server, primesti ban.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aham, deci nu exista un filescript la ora actuala care sa faca asta? Nu de alta, dar am auzit ca si Bugged are asa ceva...

​Si BuGGeD crezi ca sunt mai speciali ? Si aia baga tot cu raksamp ... ca doar au staff mare :)) .

Link to comment
Share on other sites

  • 0

​Si BuGGeD crezi ca sunt mai speciali ? Si aia baga tot cu raksamp ... ca doar au staff mare :)) .

​Nu , nu stai sa bagi 300 boti cu RakSamp. Crede-ma , sunt NPC-uri din FileScrip cu nu stiu ce Plugin. Parca RNPC. In fine , treaba lor :D

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

​Nu , nu stai sa bagi 300 boti cu RakSamp. Crede-ma , sunt NPC-uri din FileScrip cu nu stiu ce Plugin. Parca RNPC. In fine , treaba lor :D

​ Ba chiar nu ma intereseaza ... dar la cata staff-ul au, nu cred ca nu baga cu raksamp ... sunt 32 in staff pe blue, baga fiecare cate 10 ... si aia e .

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nu mai merge sa adaugi boti pe 0.3.7. Sloturile le poti definii si din server.cfg.

​Da poti, dar sunt unele firme de hosting care nu te lasa sa modifici sloturile in server.cfg... Si eram curios sa vad daca se poate si din gamemode :)). Oricum, multumesc baieti! Puteti sa inchideti topic-ul!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.