Jump to content
  • 0

Cum fac comanda...?

Guest Underflash

Question

Guest Underflash

Salut un pr de al meu mi-a fkt comanda /ltc si imi apare o masina tunata de el.....eu vreau sa o continui adica /ltc2 /ltc3 etc. si sa apara masini tunate de mine....

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Guest Mariachi

Pai dubleazi comanda , o studiezi , modifici si asa prinzi ideea si vei putea continua. Posteaza codul comenzii daca vrei sa te ajute cei cu experienta ( eu nu prea am , dar asa procedez ).

• 0

m-ai intrebat si pe mess si intr-un fel ti am explicat, da n aveam timp atunci, posteaza codu pe http://underflash.pastebin.com si da-ne linkul de sus, iar noi vedem ce se poate face.

-Toate tutorialele postate intra aici sau puneti-le direct [url=http://www.sa-mp.ro/forum/index

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By xVincenzo
      salut, vreau si eu o comanda de /updates daca se poate!
    • By xLinix96
      Salut, asta este prima mea postare pe aceasta comunitate, astazi vreau sa va arat cum sa creati o comanda /flymode, stiu ca este o comanda foarte simpla, dar sunt unii incepatori care nu stiu sa o faca.

Pentru inceput aveti nevoie de un include.
      #include <fly>
      Il gasiti aici: http://www.solidfiles.com/d/289d6c8fdf/

Acum vom face comanda:
      CMD:fly(playerid, params[])
      {
          if(gPlayerLogged[playerid] == 0) return SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTRED, "Trebuie sa te comenctezi."); // aici verificam daca esti conectat
          if(IsPlayerConnected(playerid)) 
          {
              if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1) // aici punem nivelul de admin necesar pentru a folosii comanda.
              {
                  new sendername[30],string[256];
                  if(flymode[playerid] == 0)
                  {
                      GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername)); // aici obtinem numele adminuui.
                      togfind[playerid] = 0;
                      flymode[playerid] = 1;
                      format(string,sizeof(string),"{DFF230}%s este acum in modul fly-mode.", sendername); 
                      ABroadCast(COLOR_ORANGE,string,1);
                      InitFly(playerid);
                      StartFly(playerid);
                      SetPlayerHealthEx(playerid, 10000000); // aici setam hp-ul.
                  }
                  else
                  {
                      GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername)); // iar de aici oprim fly-ul.
                      togfind[playerid] = 1;
                      flymode[playerid] = 0;
                      format(string,sizeof(string),"{F89AD6}Ai oprit fly-mode-ul", sendername);
                      SCM(playerid, COLOR_GREEN, string);
                      StopFly(playerid);
                      SetPlayerHealthEx(playerid, 100); // 
                  }
              }
              else return SendClientMessage(playerid, COLOR_ERROR, AdminOnly);
          }
          return 1;
      }

Sper ca v-am ajutat, nu este cine site ce sistem.

• By FlobertRO
      Cum pot schimba o comanda de tipul "strcmp" in "cmd" ? un exemplu daca se poate, multumesc <3
    • By Wreeper
      Salut. M-am gandit de recent sa bag niste culori noi la texte, dar nu vad cum pot sa fac asta. SA:MP e SA:MP si din cauza asta majoritatea culoriilor arata ceva genul asta:
      0xFFC266AA
      M-am gandit ca un destept ce sunt sa pun culoare ROSIE (#FF0000) si sa fac:
      #define RED 0xFFFF0000
      Bineinteles ca e munca Wreepareasca si imi da culoare alba. Din ce cauza? Ce convertor exista sa fac asemenea culori?
    • By TheGodfather
      Salut, aveti idee cum pot face o comanda prin care playerii sa se poata reconecta pe server fara sa inchida sampul? Gen sa dea /relog si sa le incarce din nou toate datele, sa puna din nou parola etc.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.