Jump to content
  • 0

Cum sa folosesti....


Ursachi

Question

va salut cu stima si respect am si eu o noua problema vreau sa invat sa folosesc SA-MP Ingame Object-editor  cand il  downloadez primesc 2 lucruri numite oed.pwn,oed.amx si nustiu unde sa le bag ca sa ma conectez va rog sa ma ajutati multumesc. vreau sa fac acest server bun si imediat ce il termin iau host de 3Euro de la voi daca este ceva dinspus sa ma ajute personal  garantez ca voi lua host de la voi pe cat posibil mai repede  multumesc . daca doriti sa ma contactati id meu este:gabi_gabi52 lam postat s in lista de hosting.. multumesc astept

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

pai..

pune acele 2 fisiere pe care le-ai descarcat ( oed.pwn & oed.amx )

in folderul "filterscripts",din serverul tau,apoi ,din directorul serverului tau,deschide un fisier numit " server " (extensia : .cfg ), : server.cfg

il deschizi cu Notepad

si ai asa:

echo Executing Server Config...

lanmode 0

rcon_password parolarcon ( aici pui orice parola ,cu care te vei loga pe server : /rcon login [parola pusa de tine] fara "[ ]"

maxplayers NUMARUL MAXIM DE PLAYERI CARE POT INTRA PE SERVER ( MAXIM : 500 pe 0.3a / 0.3b ) ex: 100

port 7777

hostname Numele serverului

gamemode0  lvdm 1

filterscripts aici pui oed  sa iasa asa:

filterscripts oed

announce 1

query 1

weburl www.sa-mp.com

maxnpc 0

onfoot_rate 40

incar_rate 40

weapon_rate 40

stream_distance 300.0

stream_rate 1000

si daca nu merg comenzile scriptului,incearca sa te loghezi rcon ,asa cum am zis mai sus si incearca dinou

qdbjz10.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.