Jump to content
  • 0

Problema la Dialog Box (2)


alexbosu99

Question

Problema intalnita (descriere):Buna , nu stiu cum pot sa schimb si eu culorile la Dialog Box
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):Niciuna
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):

if(strcmp(cmd,"/factiuni",true)==0 || strcmp(cmd,"/factions",true)==0)
    {
  ShowPlayerDialog(playerid,1199, DIALOG_STYLE_LIST, "Factiunile de pe serverul OnlyOns ! ", "{6495ED1}.Politia Romana{6495ED}n2.Serviciul Roman de Informatiin3/Armata Romanan4.SMURDn5.Clanul Carann6.Clanul Camatarun7.Parlamentn8.Agentia de Asasinin9,Antena3n10.Speed Taxin11.Instructorin12.Clanul Sadoveanun13.Clanul Duduianun14.Clanul Vasiloiun15.Clanul Tobosarun16.Fast & Furiousn17.Teroristin", "DA", "GATA");
		return 1;
	}

Imagini / Video (optional): Nu cred ca e nevoie ... cand dau factiuni imi apar toate cu alb :)
Ati incercat sa rezolvati singur?:Da

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Foloseste Color Picker pentru a-ti genera codurile culorilor.

 

ShowPlayerDialog(playerid,1199, DIALOG_STYLE_LIST, "Factiunile de pe serverul OnlyOns ! ", "{475BFF}.Politia Romanan{1E32D6}2.Serviciul Roman de Informatiin{303C9C}3.Armata Romanan4.SMURDn5.Clanul Carann6.Clanul Camatarun7.Parlamentn8.Agentia de Asasinin9,Antena3n10.Speed Taxin11.Instructorin12.Clanul Sadoveanun13.Clanul Duduianun14.Clanul Vasiloiun15.Clanul Tobosarun16.Fast & Furiousn17.Teroristin", "DA", "GATA");

 

Ti-am facut la primele 3 factiuni, restu le faci tu.

Nu mai deschideti in pu*a mea servere de SA:MP !

Jucati-va pe cele care sunt !   Sunt suficiente !

Reguli de bun simt:

1. Nu faceti reclama unde nu trebuie !

2. Nu injurati ca la usa cortului !

3. Daca esti analfabeti, taci din gura !

4. Nu abuza de 'scuze', 'din greseala' !

 

My work ::: http://pastebin.com/VRNRcaAs

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

ShowPlayerDialog(playerid,1199, DIALOG_STYLE_LIST, "Factiunile de pe serverul OnlyOns ! ", "{6495ED1}.Politia Romana{6495ED}n2.Serviciul Roman de Informatiin3/Armata Romanan4.SMURDn5.Clanul Carann6.Clanul Camatarun7.Parlamentn8.Agentia de Asasinin9,Antena3n10.Speed Taxin11.Instructorin12.Clanul Sadoveanun13.Clanul Duduianun14.Clanul Vasiloiun15.Clanul Tobosarun16.Fast & Furiousn17.Teroristin", "DA", "GATA");

        return 1;

    }

Pui o culoare care iti place tie,cum a zis si punct,pe http://www.colorpicker.com

De exemplu la prima linie pui: {FF0000} aceasta fiind culoarea rosu.

Sa iti dau un exemplu: "{FF0000}Factiunile de pe serverul OnlyOns !" si tot asa mai departe.

Bafta

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Foarte simplu, ca sa schimbi culoarea foloseste-te de colorpicker.com si adaugi inaintea mesajului {datele culorii} .

 

Asta trebuie sa faci pentru fiecare linie de mesaj , adica dupa fiecare n

Edited by NoNamed
Link to comment
Share on other sites

  • 0

{FF0000} - ROSU

{FF9900} - PORTOCALIU

{FFFFFF} - ALB

{FFFF00} - GALBEN

{0000FF} - ALBASTRU

{C0C0C0} - GRI

{00FF00} - VERDE

 

Cam atat, in continuare iti alegi textul care vrei sa aiba de exemplu culoarea rosie.

Ana are mere.

In cazul asta, alegem culolarea rosie la numele 'Ana' si la restul alb.

{FF0000}Ana {FFFFFF}are mere.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.