Jump to content
  • 0

Problema server ASW logare MySQL


bogdaneu123

Question

Salut membrii Sa-Mp.Ro .

De curand, am achizitonat un host. Mi s-a facut si baza de date frumos, iar acum m-am gandit pana sa fac rost de niste bani sa iau un GM calumea, sa iau GM`ul creat de K1ddu ASW ( Amazing Stunt World ).

Am bagat GM frumos, am bagat datele de la datebase, ip tot tot.

Iar problema este ca atunci cand intru pe server, nu-mi apare nici dialog sa ma pot inregistra si nici nu pot da /register  // /login. Si cand vreau sa scriu pe chat imi spune ca trebuie sa fiu inregistrat.

Care ar fi problema? Cum as putea rezolva? Am mai avut odata GM`u asta pe host dar nu mai tin minte exact cum am facut.....

++++ Inca o mica problema, cum schimb rconu` la ASW? Stiu ca este din gamemode, dar am observat ca are 2 parole. rcon 1 si 2... Cum le aflu pe astea 2 ca sa le schimb? ( Nu m-am mai ocupat de ceva vreme de samp  ! )

P.S : Nu am schimbat credite sau altceva ( sa nu aud gen "aa.... l-ai luat sa schimb tu credite sa astea "  ) Nu domne, l-am luat o perioada sa-l tin ca sa nu fie serverul pe drepta.

Log MySqL  :

[09:33:48] [ERROR] CMySQLConnection::Connect - (error #2003) Can't connect to MySQL server on '188.241.14.8' (111)
[09:34:02] [ERROR] CMySQLConnection::Connect - (error #2003) Can't connect to MySQL server on '188.241.14.8' (111)
[09:38:24] [ERROR] CMySQLConnection::Connect - (error #2003) Can't connect to MySQL server on '188.241.14.8' (111)
 
<html><head><title>MySQL Plugin log</title><style>table {border: 1px solid black; border-collapse: collapse; line-height: 23px; table-layout: fixed; width: 863px;}th, td {border: 1px solid black; word-wrap: break-word;}thead {background-color: #C0C0C0;} tbody {text-align: center;} table.left1 {position: relative; left: 36px;} table.left2 {position: relative; left: 72px;} .time {width: 80px;} .func {width: 200px;} .stat {width: 75px;} .msg {width: 400px;} </style> <script> var LOG_ERROR = 1, LOG_WARNING = 2, LOG_DEBUG = 4; var FirstRun = true, IsCallbackActive = false, IsTableOpen = false, IsThreadActive = false; function StartCB(cbname) { StartTable(1, 0, cbname); } function EndCB() { EndTable(); IsCallbackActive = false; } function StartTable(iscallback, isthreaded, cbname) { if(IsTableOpen == true || isthreaded != IsThreadActive) EndTable(); if(iscallback == true) { document.write( "<table class=left2>" + "<th bgcolor=#C0C0C0 >In callback ""+cbname+""</th>" + "</table>" ); } document.write("<table"); if(iscallback == true || (isthreaded != IsThreadActive && isthreaded == false && IsCallbackActive == true) ) { document.write(" class=left2"); IsCallbackActive = true; } else if(isthreaded == true) document.write(" class=left1"); IsThreadActive = isthreaded; document.write(">"); if(FirstRun == true) { FirstRun = false; document.write("<thead><th class=time>Time</th><th class=func>Function</th><th class=stat>Status</th><th class=msg>Message</th></thead>"); } document.write("<tbody>"); IsTableOpen = true; } function EndTable() { document.write("</tbody></table>"); IsTableOpen = false; } function Log(time, func, status, msg, isthreaded) { isthreaded = typeof isthreaded !== 'undefined' ? isthreaded : 0; if(IsTableOpen == false || isthreaded != IsThreadActive) StartTable(false, isthreaded, ""); var StatColor, StatText; switch(status) { case LOG_ERROR: StatColor = "RED"; StatText = "ERROR"; break; case LOG_WARNING: StatColor = "#FF9900"; StatText = "WARNING"; break; case LOG_DEBUG: StatColor = "#00DD00"; StatText = "OK"; break; } document.write( "<tr bgcolor="+StatColor+">" + "<td class=time>"+time+"</td>" + "<td class=func>"+func+"</td>" + "<td class=stat>"+StatText+"</td>" + "<td class=msg>"+msg+"</td>" + "</tr>" ); } </script></head><body bgcolor=grey> <h2>Logging started at 09:38, 17.01.2015</h2><script>
Log("09:38:24","CMySQLConnection::Connect",1,"(error #2003) Can't connect to MySQL server on '188.241.14.8' (111)",1);
Log("09:38:24","CMySQLConnection::Connect",1,"(error #2003) Can't connect to MySQL server on '188.241.14.8' (111)",1);
Log("09:38:24","CMySQLConnection::Connect",1,"(error #2003) Can't connect to MySQL server on '188.241.14.8' (111)",1);
</script>

 

Astept raspuns URGENT !

Stima. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tu ai cumparat ASW? =))

Mie mi se pare ca K1DDU l-a pus pe net dupa o mica neintelegere cu mine, defapt eu il cumparasem.

 

Dupa ce am lamurit problema, a scos link-ul de download, dar din pacate a fost uploadat si pe un altfel de site, care nu a putu fi sters, in fine... nici K1DDU si nici eu nu vrem sa va deschideti servere din ASW, de aceea e si greu de utilizat.

 

Ai face mai bine sa iti faci server propriu, nu din toate gm-urile de pe net, FAIL!

 

-1 de la mine pentru neobrazarea ta de a venii pe acest forum si a ne cere ajutorul pentru asa ceva xD ^_^.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tu ai cumparat ASW? =))

Mie mi se pare ca K1DDU l-a pus pe net dupa o mica neintelegere cu mine, defapt eu il cumparasem.

 

Dupa ce am lamurit problema, a scos link-ul de download, dar din pacate a fost uploadat si pe un altfel de site, care nu a putu fi sters, in fine... nici K1DDU si nici eu nu vrem sa va deschideti servere din ASW, de aceea e si greu de utilizat.

 

Ai face mai bine sa iti faci server propriu, nu din toate gm-urile de pe net, FAIL!

 

-1 de la mine pentru neobrazarea ta de a venii pe acest forum si a ne cere ajutorul pentru asa ceva xD ^_^.

Omule, am spus asa " pana gasesc sa cumpar un gm, sa iau un gm de pe net si l-am gasit pe asta.  " Stiu ca tu l-ai luat pe 20-25 euro. ;)

am zis PANA sa fac rost de bani sa iau un GM sa iau gm`ul postat de K1ddu.

Edited by bogdaneu123
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tu ai cumparat ASW? =))

Mie mi se pare ca K1DDU l-a pus pe net dupa o mica neintelegere cu mine, defapt eu il cumparasem.

 

Dupa ce am lamurit problema, a scos link-ul de download, dar din pacate a fost uploadat si pe un altfel de site, care nu a putu fi sters, in fine... nici K1DDU si nici eu nu vrem sa va deschideti servere din ASW, de aceea e si greu de utilizat.

 

Ai face mai bine sa iti faci server propriu, nu din toate gm-urile de pe net, FAIL!

 

-1 de la mine pentru neobrazarea ta de a venii pe acest forum si a ne cere ajutorul pentru asa ceva xD ^_^.

Ai luat si de la mine -1 pentru ca tu nu intelegi bine limba romana :). Tipu a zis ca a luat ASW de pe net pana isi cumpara un GM. FAIL. 2. Il puteai ajuta pentru ca esti moderator scripting.


Tu ai incercat sa deschizi serverul din PC si sa uploadezi baza de date in localhost cu xampp[cred ca am zis bine]?

  • Upvote 1

 

logo.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problema este de la baza de date mysql.

Ai cumva Gazduire SA:MP de la xtremehost sau pe VPS propriu ?

Daca ai server-ul hostat pe VPS-ul propriu pune in loc de "188.241.14.8" pune "localhost"

Se pare ca aici moderatori nu sunt pentru a ajuta, sunt pentru jigniri.

Te rog spune-mi in PM, firma de unde ai hostul, si te voi ajuta eu.

logo.png.f723e59b96f41964776cd3cd64d10ba

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problema este de la baza de date mysql.

Ai cumva Gazduire SA:MP de la xtremehost sau pe VPS propriu ?

Daca ai server-ul hostat pe VPS-ul propriu pune in loc de "188.241.14.8" pune "localhost"

Se pare ca aici moderatori nu sunt pentru a ajuta, sunt pentru jigniri.

Te rog spune-mi in PM, firma de unde ai hostul, si te voi ajuta eu.

Host de la xtremehost.

Ti-am lasat pm.

Multumesc frumos de ajutor ! Astept raspuns.

EDIT: Gamer mare om mare caracter. M-a rezolvat cu baza de date !

M-ai am nevoie de ajutor in legatura cu rcon`u...

SendRconCommand( "rcon_password rcon_password_asw" ); //ASW have two password, don't forget it !

 

 

AM REZOLVAT TOT.

INCA ODATA GAMER MARE OM MARE CARACTER.

PROPUN CA MOD <3 <3 MARE #VALOARE.

Edited by bogdaneu123
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problema este de la baza de date mysql.

Ai cumva Gazduire SA:MP de la xtremehost sau pe VPS propriu ?

Daca ai server-ul hostat pe VPS-ul propriu pune in loc de "188.241.14.8" pune "localhost"

Se pare ca aici moderatori nu sunt pentru a ajuta, sunt pentru jigniri.

Te rog spune-mi in PM, firma de unde ai hostul, si te voi ajuta eu.

Da asa sau 127.0.0.1. Daca precizai ca ai de la XtremeHost stiam sa iti raspund si eu am de la ei :).

 

logo.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.