Jump to content

[MAP]Loop Stunt Center


Guest TheThanator

Recommended Posts

stuntman-=!!" post="41262" timestamp="1285185360"]

Nu iti folosesti chestia numita creier (eng: brain), gg = good game, n-are ce cauta pe un forum la mape/scripturi, doar la filmulet de stunt/dm/drift ...

Cam aiurea mapa, 3/5

ho ma am gresit si eu am vrut sa scriu gj nu gg da lasa te bagi tu aiurea in seama  ::)

35012l1.png.aee1a3398b9bd9f8eec50574d2cd

Link to comment
Share on other sites

Guest TheThanator

Multumesc ca va place mapa! (credetima mai am multe mape dar neterminate) o da, si eu daca pun mai multe RCG adica loopuri etc. imi merge greu dar aici nu am pus multe si imi merge chiar bine.

  De unde puteti lua RCG? de aici: http://www.megaupload.com/?d=0HG6JCAU ( eu lam uploadat). Acum dezarhivati folderul si dati "copy" sau "copiere" la toate fisierele de odata ele fiind: "rcg"; "rcg_core" si "rcg editor" iar acum mergeti in: Unde vati instalat MTA-ul in fisierul "server" iar acum urmati urmatoarele foldere: Locul unde aveti instalat MTA /server /mods /deathmatch/ resources iar acum dati "paste" sau "copiere"

  Acum intrati in MTA DM, dati la "Map Editor", asteptati sa intre in server si acum apasati pe litera "F" si dati in dreapta sus de tot la "Definitions" iar in coloana din stanga scrie "rcg" dati un click pe rcg si "Add" iar acum dati "Close" dar nu apasati "F" din nou! .Dati cu sageata de la mouse pe unul din cele 3 simboluri din stanga jos de  tot (un marker galben, o cutie maro si o masina verde) tineti sageata mausului acolo si dati pe ROTITA de la maus in orice parte (sus sau jos) si in loc de 3 simboluri vor aparea 2 simboluri, dati pe primul simbol sa puneti un "Control Point" (punetil oriunde) iar in functie de sageata in ce parte se afla puneti al doilea "Control Point" (sa fie amandoua sagetile indreptate spre aceasi directie). Acum dati pe al 2- lea simbol ca sa "generati drumul" (acolo unde scrie "Object number" sau ma rog ce scrie sa nu scrieti nimic !), acum acolo unde scrie "Control Point 1" dati pe primul Control Point iar unde scrie "Control Point 2" dati sa fie al doilea Control Point iar acum dati pe "Create" sau "Generate" sau ma rog ce scrie ca eu am uitat:)) si acum ca aveti drumul dintre Control Point 1 si Control Point 2 apasati cu sageata de la mouse pe cercul din mijloc (sunt 3 cercuri) si de acolo cu sagetile din dreapta tastaturi, Page up si Page Down si iar toate aceste butoane: sagetile, page up si page down + CTRL din stanga tastaturi pentru a misca drumul (nu va faceti griji ca se va misca doar 1 obiect pentru ca daca dati pe cercul din mijloc si miscati se va misca tot drumul, doar daca nu dati pe cercul rosu ci dati doar pe un drum se va misca doar acel drum !)

Cu RCG puteti crea orice fel de drum (loop-uri, drumuri gen alea din desenele Nascar daca le mai stiti=)) etc.) Obiectul cel mai folosit cu RCG este "cs_roadbridge01" si "cs_roadbridge02" Sper sa va iasa mape frumoase si sa le postati pe www.sa-mp.ro/ ! Enjoy! (Tutorialul acesta este scris de mine deci nu am dat copy si paste!)

Tutorial by youtube:

Daca nu este bun download-ul dati un reply sau pm si voi pune unul nou.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.