Jump to content
  • 0

2 intrebari...


Emanuelll

Question

1. Am mutat si eu serverul meu pe 0.3b.. am compilat cu noul pawno gm-ul din nou, 0 erors, 0 warnings... l-am pus pe host, merge perfect.. dar obiectele (create cu streamer 2.3.8.0) se vad doar cand esti foarte foarte aproape de ele.. am cautat si pe www.forum.sa-mp.com si am observat ca si alti au avut aceasta problema.. dar nu prea am inteles mare lucru de pe acolo:))..

Am pus si "CreateDynamicObject(model id, coord x, coord y, coord z, rot x, rot y, rot z, -1, -1, -1, 500.0);" si degeaba ..

ma gandeam ca oare streamer.inc din include pawno sa fie de vina?ca il am din pawno vechi (0.3a)

2. Asa cum este culoarea 0xFFFFFF00  ( COLOR_WHITE1 ) care nu arata pe harta playeri.. exista vreo culoare care sa faca numele la player TRANSPARENT? (pentru /undercover la hitman)

Merci

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

1. Am mutat si eu serverul meu pe 0.3b.. am compilat cu noul pawno gm-ul din nou, 0 erors, 0 warnings... l-am pus pe host, merge perfect.. dar obiectele (create cu streamer 2.3.8.0) se vad doar cand esti foarte foarte aproape de ele.. am cautat si pe www.forum.sa-mp.com si am observat ca si alti au avut aceasta problema.. dar nu prea am inteles mare lucru de pe acolo:))..

Am pus si "CreateDynamicObject(model id, coord x, coord y, coord z, rot x, rot y, rot z, -1, -1, -1, 500.0);" si degeaba ..

ma gandeam ca oare streamer.inc din include pawno sa fie de vina?ca il am din pawno vechi (0.3a)

2. Asa cum este culoarea 0xFFFFFF00  ( COLOR_WHITE1 ) care nu arata pe harta playeri.. exista vreo culoare care sa faca numele la player TRANSPARENT? (pentru /undercover la hitman)

Merci

1. Folosetste draw distance 96.0.

2. Te referi la player list sau la map?

Link to comment
Share on other sites

1. singurele streamere care merg pe 0.3b sunt Xstreamer si Incognito streamer downloadeazal iar de pe site si compileaza modu

merci, rezolvat punctul 1.

1. Folosetste draw distance 96.0.

2. Te referi la player list sau la map?

2. ma refer /undercover la hitman sa nu apara numele in joc,daca trec doi jucatori unu pe langa altu  si unul e /undercover...

iar eu am zis ca exista o culoare care nu apare pe harta.. asa am intrebat daca este una care nu se vede numele cand doi jucatori trec unu pe langa altu si sa nu apara nici pe harta

Link to comment
Share on other sites

Culorile sunt in format HEX.

00, 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88, 99, AA, BB, CC, DD, EE, FF

0xRRGGBB00 - 00 il face invisibil, 11 aproape visibil, 22 si mai vizibil, etc pana la FF fiind complet visibil.

HEX - 0x

RR - rosu

GG - verde

BB - albastru

00 - transparenta

Link to comment
Share on other sites

LaZ" post="40055" timestamp="1283890975"]

Culorile sunt in format HEX.

00, 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88, 99, AA, BB, CC, DD, EE, FF

0xRRGGBB00 - 00 il face invisibil, 11 aproape visibil, 22 si mai vizibil, etc pana la FF fiind complet visibil.

HEX - 0x

RR - rosu

GG - verde

BB - albastru

00 - transparenta

Merci [NoV]LaZ :)

00 - transparenta doar pe harta? dar nu este ceva sa fie transpartent si la nume?:)... sau o idee  cum sa fac /undercover sa dispara si numele si de pe harta...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.