Jump to content
  • 0

Ajutor Include


dizzebdj

Question

12 answers to this question

Recommended Posts

Am cerut un include pentru Pwno complet pt stunt ca imi da eroare la include al meu

Bai omule, ce include vrei?

Specifica, nu exista include-uri speciale pentru stunt/drift/gf, etc.

Link to comment
Share on other sites

Alt comentariu stupid.Apropo, vezi ca se scrie "pawno".Sti macar ce este ala un include ? Un include este un fisier care se include in modul de joc/script.Mai pe scurt, cu un include poti apela la functii/stockuri externe (din alte fisiere).Si totusi, daca modul de joc/scripul iti da erori, nu poti sa le rezolvi ? Ti-as recomanda sa inveti sa scriptezi inainte sa te apuci de un server.Tu iti faci un server, dar nu sti cum se face o amarata de comanda sau cum sa rezolvi cateva erori.

Link to comment
Share on other sites

Alt comentariu stupid.Apropo, vezi ca se scrie "pawno".Sti macar ce este ala un include ? Un include este un fisier care se include in modul de joc/script.Mai pe scurt, cu un include poti apela la functii/stockuri externe (din alte fisiere).Si totusi, daca modul de joc/scripul iti da erori, nu poti sa le rezolvi ? Ti-as recomanda sa inveti sa scriptezi inainte sa te apuci de un server.Tu iti faci un server, dar nu sti cum se face o amarata de comanda sau cum sa rezolvi cateva erori.

apai atunci tot pawno complet imi da eror 100

Link to comment
Share on other sites

Fratele meu .

Vad ca tu nu ai nicio treaba cu scriptingul , dar cu romana ?  :shocked:

Tu nici nu stii sa te exprimi , se vede ca te-a ajutat cineva sa iti creezi acest cont pe SA:MP.RO.

Se pare ca nu ai nicio treaba , dar ma mir cum de va lasa sa va faceti cont . Tre sa se puna o cutiuta in care sa fie intrebari de scripting . In fine ...

Revino cu alta exprimare .

Invata sa scriptezi ( nu ai sanse )

idiots.png
Link to comment
Share on other sites

pe mai intelesol vostru imi da eroarea asta D:\pt claudiu\Nu sterge!!\filehost_sfr.server.samp.download.1.9\SFR 1.9\gamemodes\SFR.pwn(13) : fatal error 100: cannot read from file: "lethaldudb2"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

1 Error.

si am pus ala ce imi trb .inc si tot si imi trb incude complet

Link to comment
Share on other sites

Probabil tu compilezi gm-ul ala cu pawno din alt server.

Pune aceleasi include care le ai in toate serverele care le ai in pc.

Ms dar pe unul de rp merge dar de stunt nu merge D:\pt claudiu\Nu sterge!!\filehost_Viata Romaneasca\pawno\include\cps.inc(140) : warning 208: function with tag result used before definition, forcing reparse

D:\pt claudiu\Nu sterge!!\Server RLS\Server RLS\gamemodes\RLS.pwn(13) : fatal error 100: cannot read from file: "YSI/y_scripting"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

1 Error.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.