Jump to content
  • 0

Problema pawno


k3nw00d_kri5ty

Question

7 answers to this question

Recommended Posts

PROBLEME GODFATHER=lock

un moderator sa dea lock

intra aici si scrie

http://www.sa-mp.ro/forum/index.php?topic=5356.msg34864#msg34864

Prietene, daca nu stii ce vorbesti mai bine taci.

El nu are probleme cu scriptul ci cu pawno!

Cum a zis si Arthur, asta nu e o problema, trebuie doar sa astepti.

EDIT:

In cazul asta nu e de a?teptat, cum apas compile adica f5 deja apare acel output cu acea linie cand editezi un text.

Nu vazusem postul asta.

Si da, cand scriptul are multa linii dureza ceva timp pana sa se compileze tot si e normal sa iti apara asa.

Depinde si de procesorul tau cat de bine poate sa proceseze comanda, evident ca daca ai un computer mai vechi o sa dureze putin mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu de azi scriptez sa nu stiu ca cat trebuie sa astept,

Deci inainte sa incep editarea am compilat-o sa ma asigur ca totul e bine. S-a compilat in max 10 sec, avand un numar mai mare de linii, dupa ce sa scurtez sa zicem o comanda din 4 linii fac 1, deci nu asta era problema. Am rezolvat singur reluand toate comenzile si verificandu-le, e adevarat ca am uitat sa sterg unele acolade sau sa adaug, toate acestea erau in numar mare si trecea de limita de afisare a error-ilor si pawno nu le_a mai putut afisa pe toate.

Link to comment
Share on other sites

toate acestea erau in numar mare si trecea de limita de afisare a error-ilor si pawno nu le_a mai putut afisa pe toate.

Nu exista asa ceva.

Cateodata din cauza codului se blocheaza pawno si nu mai poti face nimic.

Si daca tu spui ca ai uitat sa pui acolade pe unde, le-ai pus?

Eu cand am spus "multe linii" ma refeream la multe functii etc..nu conteaza ca un cod este scris pe 10 randuri sau acelasi cod inghesuit pe 2 randuri, se va procesa lafel.

Pentru ca in timpul compilarii pawno citeste functiile si restul chestiilor nu numarul liniilor.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.