Jump to content

[GM]dRiFT aND dRaG


[RSS]RuNix

Va place scripturile mele :> ?  

30 members have voted

  1. 1. Va place scripturile mele :> ?

    • Da
      27
    • Nu
      14


Recommended Posts

Acest GameMod l-am facut pentru un anumit concurs care nu l-am castigat :) si m-am gandit sa il postez... pe forumu official l-am postat deja acum cateva saptamani :)

Numele Gamemodului : dRiFT aND dRaG

Gamemodul cuprinde :

- Trei curse Drag ( una pe autostrada din San Fierro, una in aeroportul din San Fierro, Una in Orasul Las Venturas )

- Patru curse Drift/Race ... are si drift dar si drag ... curse obisnuite .. ( trei in orasul Los Santos si una la Drift-ul din Las Venturas de la antena aceea mare)

Cursele Drift si Drag sunt facute pe baza de Checkpoint-uri

Fiecare cursa are o mapa a ei (recunosc ca nu sunt prea ingenioase dar orcum nu le am eu prea mult la mape :D, daca era sa fac mape de DeathMatch ...eram primul.. :D)

De fiecare data cand intram intr-un Checkpoint primim 500$ ca recompensa si cand terminam cursa primim 5000$ si +1 scor

Doua echipe : - Red Team

                         - Blue Team

Mapele sunt puse prin Streamerul F_Streamer (de accea probabil ti se va parea Gamemodul prea mare )

Spawnuri pentru Red Team si Blue team sunt la alegere din 6 spawnuri pe care le-am pus eu

Modul are 7 teleportari : /race1 , /race2 , /race3 , /race4 , /race5 , /race6 , /race7 ( sa te duca la cele 7 curse )

Am pus masini la fiecare cursa

Toate masinile au viata infinita! Viata infinita nu iti repara si masina ! doar sa nu iti explodeze ! de reparat zgarieturile , geamurile sparte , usile rupte se ocupa garajele care iti schimba culoarea,iti repara masina etc...

Update:

-Am adaugat comanda /help in GameMod

Imagine pentru /help :

samp216.jpg

Am adaugat un Drift nou : /race7

Am pus sa nu iti mai arate cand primesti 500$ in chat! Acum arata sub forma de GameText..

Imagine pt noile update:

samp218.jpg

Acum Recent am reparat niste buguri si am mai facut niste Update ! ( ieri :) )

I-am pus si un Login/Register pentru a salva scoru si bani !

Cam atat despre mod  :)

Video :

http://www.youtube.com/watch?v=7V2FDZWgchA

(Videoul este vechi :) nu arata chiar ceea ce este in versiunea finala)

In Video am prezentat doar o cursa de Drag si o cursa de Drift.

Download : http://www.megaupload.com/?d=F0KATP9P

              http://solidfiles.com/d/d9de/

tLYRl.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest farse

Cand in -pui mei- o sa intelegeti(astia noi) ca asta e sa-mp.ro forum si nu rss forum,injurativa pe mess,din partea mea puteti sa faceti ~~~~ si in grup,dar nu aici !!!!!!1


Easy but Nice  :D

(( heatON edit: Nu scrie cuvinte obscene nici tu ;) ))

Link to comment
Share on other sites

RuNix" post="34808" timestamp="1278234690"]

Acest GameMod l-am facut pentru un anumit concurs care nu l-am castigat :) si m-am gandit sa il postez... pe forumu official l-am postat deja acum cateva saptamani :)

Numele Gamemodului : dRiFT aND dRaG

Gamemodul cuprinde :

- Trei curse Drag ( una pe autostrada din San Fierro, una in aeroportul din San Fierro, Una in Orasul Las Venturas )

- Patru curse Drift/Race ... are si drift dar si drag ... curse obisnuite .. ( trei in orasul Los Santos si una la Drift-ul din Las Venturas de la antena aceea mare)

Cursele Drift si Drag sunt facute pe baza de Checkpoint-uri

Fiecare cursa are o mapa a ei (recunosc ca nu sunt prea ingenioase dar orcum nu le am eu prea mult la mape :D, daca era sa fac mape de DeathMatch ...eram primul.. :D)

De fiecare data cand intram intr-un Checkpoint primim 500$ ca recompensa si cand terminam cursa primim 5000$ si +1 scor

Doua echipe : - Red Team

                          - Blue Team

Mapele sunt puse prin Streamerul F_Streamer (de accea probabil ti se va parea Gamemodul prea mare )

Spawnuri pentru Red Team si Blue team sunt la alegere din 6 spawnuri pe care le-am pus eu

Modul are 7 teleportari : /race1 , /race2 , /race3 , /race4 , /race5 , /race6 , /race7 ( sa te duca la cele 7 curse )

Am pus masini la fiecare cursa

Toate masinile au viata infinita! Viata infinita nu iti repara si masina ! doar sa nu iti explodeze ! de reparat zgarieturile , geamurile sparte , usile rupte se ocupa garajele care iti schimba culoarea,iti repara masina etc...

Update:

-Am adaugat comanda /help in GameMod

Imagine pentru /help :

samp216.jpg

Am adaugat un Drift nou : /race7

Am pus sa nu iti mai arate cand primesti 500$ in chat! Acum arata sub forma de GameText..

Imagine pt noile update:

samp218.jpg

Acum Recent am reparat niste buguri si am mai facut niste Update ! ( ieri :) )

I-am pus si un Login/Register pentru a salva scoru si bani !

Cam atat despre mod  :)

Video :

http://www.youtube.com/watch?v=7V2FDZWgchA

(Videoul este vechi :) nu arata chiar ceea ce este in versiunea finala)

In Video am prezentat doar o cursa de Drag si o cursa de Drift.

Download : http://solidfiles.com/d/a5d1/

4/5

-1 Pt: Dead Link!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare. Imi puteti spune si mie cum pun acest GM la server? Imi da eroare la compile:

C:\Documents and Settings\Danut\My Documents\Downloads\RD.pwn(1362) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "tmp2"

Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

1 Warning.

Va rog sa ma ajutati. MS

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Imi puteti spune si mie cum pun acest GM la server? Imi da eroare la compile:

C:\Documents and Settings\Danut\My Documents\Downloads\RD.pwn(1362) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "tmp2"

Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

1 Warning.

Va rog sa ma ajutati. MS

pfoai :) scuze :)) am pus ceva in GM sa testez ceva :D si am uitat sa scot :D iar cand l-am postat pe forum l-am uploadat din greseala cu comanda /trailer :D dar las ca nu are efect :D puteti sa o stergeti :D


app...ms admini ca ati pus la poll nu la amandoo :)

ciuda asta :) pana si admini o au  ::)

tLYRl.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.