Jump to content
  • 0

[Urgent] Ajutor Erori


LosTSouL

Question

C:\Users\Catalin\Desktop\Indungi HD Rp\pawno\include\streamer.inc(155) : error 017: undefined symbol "OBJECT_MATERIAL_SIZE_256x128"
C:\Users\Catalin\Desktop\Indungi HD Rp\pawno\include\streamer.inc(375) : warning 235: public function lacks forward declaration (symbol "OnPlayerEditObject")
C:\Users\Catalin\Desktop\Indungi HD Rp\pawno\include\streamer.inc(397) : warning 235: public function lacks forward declaration (symbol "OnPlayerSelectObject")
C:\Users\Catalin\Desktop\Indungi HD Rp\pawno\include\streamer.inc(399) : error 017: undefined symbol "SELECT_OBJECT_PLAYER_OBJECT"
C:\Users\Catalin\Desktop\Indungi HD Rp\pawno\include\JunkBuster.inc(3248) : warning 201: redefinition of constant/macro (symbol "OnPlayerEnterRaceCheckpoint")
C:\Users\Catalin\Desktop\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(14515) : warning 219: local variable "playermoney" shadows a variable at a preceding level

Am un gamemode mai vechi , in el portile si objecturile care trebuiau sa se miste o luau complet diferit fata de cum trebuia , asa ca am updatat streamer , iar acum imi da aceste erori.

Streamer il am updatat la ultima versiune !

Macar erorile daca ma ajutati cu ele , nu neaparat si warning-urile.

tumblr_mawvpkU5L61rdlfnuo1_500.gif

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

1.Descarca cele mai noi includeri.

2.Avertizmentul public function lacks forward declaration iti spune ca functia are nevoie de un forward asa ca adauga la inceputul scriptului urmatoarele linii:

[pawn]forward OnPlayerEditObject;

forward OnPlayerSelectObject;[/pawn]

3.Avertizmentul redefinition of constant/macro iti spune ca OnPlayerEnterRaceCheckpoint se afla de 2 ori in gamemode/include.

4.Avertizmentul local variable "playermoney" shadows a variable at a preceding level iti spune ca variabila mai este inca odata in gamemode/include asa ca, esti fortat sa o redenumesti/stergi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.