Jump to content
  • 0

Problema


SaMpxD

Question

3 answers to this question

Recommended Posts

Ai hostul pe linux si tu ai bagat din pc tot ce era in folderul serverului tau.

Ca sa pui un Server pe host Linux te duci pe www.sa-mp.ro la sectiunea download si iei clientul pt server linux.

Pui acel client pe host dupa care adaugi pe host peste Serverul de linux adaugat folderele: GameModes , FiltreScripts , ScriptFiles, Plugins .

dupa aceea intri in server.cfg de pe host si modifici gamemode0 gmutau 1, filtrescripts ( scri filtrescripturile care le ai pe serverul tau)

plugins ( scri plugins-urile care le ai pe serverul tau) Editezi numele serverului, parola rcon, sloturile daca ai mai mult de 50 , adresa web a forumului ( daca ai )

Dupa poti sa ii dai drumul serverului linistit.

PS:Vezi ca si din GameControl Panel trebuie sa editezi server.cfg

Link to comment
Share on other sites

Omule..e bine ca ai avut initiativa sa raspunzi si sa ajuti dar topicul asta a fost postat acum 4 luni.

Inainte sa mai postezi uitate si la data.

EDIT:

Sa nu mai dau reply intr-un topic inchis DE MINE! dau un mic edit.

Yakuza, te-ai trezit sa postezi si tu intr-un topic in care am raspuns eu si am dat lock?

Cu ce rost sa faci asta? Sa ai +1 la posts?

EDIT 2:

Locked "Problema"	Yesterday at 09:10:51 PM	Rock

Ai uitat de Moderation Log. (al 5-lea rand)

Si daca tu zici ca iai dat lock la mine de ce apare ca iam dat ieri si la tine nu apare ca ai dat azi?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.