Jump to content
  • 0

Problema la masini!


Myh4yx

Question

Buna seara Sa-Mp.Ro

Am si eu o problema la serverul meu RolePlay.

-Am /buycar si /v buy pentru a cumpara masinile si daca cumpara playeri masini indiferent de comanda pe care o foloseste din cele doua dupa restart la server toate mainile dispar (nu se salveaza) sau se schimba id`urile.

-Nu stiu cum sa scot comanda aceia /v buy sa ramana /buycar!

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

- Probleme GodFather / Roleplay (posteaza in acea sectiune)

Cum vrei sa te ajutam daca nu ne dai nici-o informatie/comand  :shocked: , sau macar sa ne spui ce GM/FS folosesti  ;;)

communitylogosml.png

94.23.120.101:7778

Link to comment
Share on other sites

pai ca sa scoti comanda /v buy cauta in gm(CTRL +f) /v buy si stergi tot ce tine /v buy si daca se incurca idurile intra in fiecare masina personala si scrie /oldcar si iti va da  un numar. fiecare numar de la fiecare masina personala il inlocuiesti la cel actual care il ai.

I'm back haha !

Link to comment
Share on other sites

Cu /oldcar stiu ca imi da id in ultima masina care am fost si id le inlocuiest la /stats la playeri care le-au pierdut ? sau in cars.cfg

**Am uitat sa precizez ca daca sterg masinile care sunt puse cu /v buy dupa nu mai se salveaza nici o masina de la /buycar ...dupa restart nu mai este nici o masina pe svr.Nu se salveaza in cars.cfg

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.