Jump to content
  • 0

problema masini


yonutzz

Question

Salut am pe un server masini personale, dar cand intru in masina nu imi arata sa dau /v buy dar comanda merge , pot so cumpar masina doar ca nu imi apara cand ma urc in masina pretu si sa dau /v buy.. cum sa fac sa mearga?

Defapt imi apare prima data cand ma duc repede la showroom sa cumpar iar dupa 2-3 minute nu imi mai apare sa dau /v buy sau daca am masina cumparata nu mai arata ca este a mea.

Aceasta este de la /v buy

[pawn] if(IsAnOwnableCar(newcar))

{

    if(CarInfo[newcar][cOwned]==0)

    {

        TogglePlayerControllable(playerid, 0);

        format(string,sizeof(string),"~w~Vehicle: %s~n~Price: ~g~%d~n~~w~/v buy to buy this vehicle~n~~r~/exit ~w~to exit this vehicle",CarInfo[newcar][cDescription],CarInfo[newcar][cValue]);

GameTextForPlayer(playerid,string,5000,5);

    }

    if(CarInfo[newcar][cOwned]==1)

    {

        format(string,sizeof(string),""color_grey"Vehicul inregistrat pe numele:"wh"  %s",CarInfo[newcar][cOwner]);

SendClientMessage(playerid, COLOR_BLUE, string);

if(PlayerInfo[playerid][pPcarkey] == vehicle) { }

else if(PlayerInfo[playerid][pPcarkey2] == vehicle) { }

//else if(PlayerInfo[playerid][pPcarkey3] == vehicle) { }

else

{

    if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1338 && AdminDuty[playerid] == 1)

{

    SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "  You can drive this car because you are admin on duty !");

}

    else

    {

    RemovePlayerFromVehicle(playerid);

    SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "You don't have a key of this vehicle");

}

}

    }

}

gLastCar[playerid] = newcar;

gLastDriver[newcar] = playerid;

}[/pawn]

Acum am vazut ca la unele masini prima data cand intru in ea nu imi apare sa dau /v buy, ies din ea si daca intru iar imi aparare bine, si la cele cumparate tot asa face, daca un player intra prima data nu ii zice nimic, iar daca iesi si intra iar ii spune a cui este masina... Din ce cauza face asa?? :sad:

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.