Jump to content
  • 0

cum creez obiecte pe sv care sa ramana si dupa restart??

Bull3t

Question

4 answers to this question

Recommended Posts

1. nu stiu la ce te referi fiindca nu teai exprimat corect dar poate asta de poate ajuta http://hackpedia.info/viewtopic.php?f=38&t=11624

2. uite aici chestia cu masini personale http://pastebin.com/f42c98741 sper sa te fi ajutat

Poate te ajutam mai mult dar nu teai exprimat corect dupa parerea mea

Respect All Staff Sa-Mp

Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta... wtf ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By GamerulFOX
      https://imgur.com/a/xkeHT8y
      De ce dupa ce ma loghez/inregistrez nu ma spawneaza ?
    • By GamerulFOX
      CMD:heal(playerid, params[])
      {
          new id, hp, Float:viata, Float:viata2, string[256], string2[256], name1[MAX_PLAYER_NAME], viata3[MAX_PLAYERS], name[MAX_PLAYER_NAME];
          GetPlayerName(playerid, name, sizeof(name));
          if(fMedic[playerid] == 0) return SendClientMessage(playerid, 0xff0000FF, "Nu faci parte din factiunea 'Medic' !");
          if(sscanf(params, "ud", id, hp)) return SendClientMessage(playerid, 0x00aeffFF, "/healp <playerid/name> <amount>");
          if(!IsPlayerConnected(id) || id == INVALID_PLAYER_ID) return SCM(playerid, 0xff0000FF, "Acel jucator nu este conectat!");
          GetPlayerName(id, name1, sizeof(name1));
          GetPlayerHealth(id, viata);
          new Float:x, Float:y, Float:z;
          GetPlayerPos(id, x, y, z);
          if(!IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 2.0, x, y, z)) return SendClientMessage(playerid, 0xff0000FF, "Nu esti langa acel player!");
          if(GetPlayerMoney(id) < hp*2) return SendClientMessage(playerid, 0xff0000FF, "Acel jucator nu are suficienti lei, pentru acel hp!");
          viata3[playerid] = GetPlayerHealth(id, viata2);
          if(viata3[playerid] >= 100) return SendClientMessage(playerid, 0xff0000FF, "Acel jucator are deja viata maxima!");
          format(string, sizeof(string), "Iai oferit lui %s %d heal!", name1, hp);
          SendClientMessage(playerid, 0x00aeffFF, string);
          format(string2, sizeof(string2), "Medicul %s ti-a oferit %d heal, iar tu l-ai platit!", name, hp);
          SendClientMessage(id, 0x00aeffFF, string2);
          new pay[MAX_PLAYERS];
          pay[playerid] = hp*3;
          GivePlayerMoney(id, -pay[playerid]);
          GivePlayerMoney(playerid, hp * 2);
          SetPlayerHealth(id, viata+hp);
          return 1;
      }
    • By GamerulFOX
      Salut ! Cine poate poate ajuta cu un exemplu de comanda in care dai de ex /test si scrie in chat 3 astepti o secunda dupa scrie 2 inca o secunda pana la 1 si dupa TEST ! Ca nu prea stiu cu cronometreu
    • By Xtrem_Maddox
      Salut. O să explic cât se poate de scurt.
      Mi-am modelat singur o casă în Blender. Am exportat modelul, l-am adăugat în .pwn, e ready to use. Problema mea este următoarea: vreau să amplasez casa undeva, nu contează unde, doar că trebuie să mappez casa, adică să o pun eu cum trebuie. Asta înseamnă că trebuie s-o adaug într-un map editor, ca să o așez așa cum vreau. Cum fac lucrul acesta? Mai exact: cum adaug un obiect custom într-un map editor? JernejL's Map Editor nu îți dă voie să adaugi propriile tale obiecte, nu? Dar Fusez'?
      Mulțumesc.
    • By khain.dev
      Salut,ati avut momente cind dupa restart este alta vreme si timp, mai ales daca aveti vremea si timpul ca in relitate,cu aceasta metoda dupa restart se va salva timpul si vremea pe server care era!
      Mersi de atentie,astept macar un "+" de staruinta ?
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.