Jump to content
  • 0

Pentru xxSPEEDYxx!


DanielBz

Question

Am un server Stunt si am modul V.I.P al lu xxSPEEDYxx si am o problema cu el!

Scriu comanda /buydrugs ma duc la markerul rosu sa iau drogurile,drogurile mi se dau,dar daca ma duc intr-un loc ca /aa unde sunt cercuri dealea rosi in care intri daca intru intr-unu sa ma teleporteze in alta parte imi da droguri!

Ce sa fac sa imi dea droguri doar in acel loc!

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

Nu am inteles ce ai vrut sa zici. Adica sa iti dea droguri in alta parte? Simplu ... te duci acolo unde vrei sa-ti dea dai /save copiezi coordonatele din GTA San Andreas User Files/SAMP/savedpositions.txt ala ultimul si le inlocuiesti cu cele ce sunt la chechpoint.

PS. - filterscriptul ala este vechi, l-am facut nush cat timp in urma, inca cand invatam si eu scripting( mai bine ).

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

Nu am inteles ce ai vrut sa zici. Adica sa iti dea droguri in alta parte? Simplu ... te duci acolo unde vrei sa-ti dea dai /save copiezi coordonatele din GTA San Andreas User Files/SAMP/savedpositions.txt ala ultimul si le inlocuiesti cu cele ce sunt la chechpoint.

PS. - filterscriptul ala este vechi, l-am facut nush cat timp in urma, inca cand invatam si eu scripting( mai bine ).

Nu asta fs functioneaza perfect!

dar cand dau la /aa imi da droguri si la alte mekere rosi din server!

Uite imi da droguri cand intru si in astea: http://imageshack.us/photo/my-images/507/samp382w.png/

Dipa: http://imageshack.us/photo/my-images/718/samp384p.png/

Eu vreau ca sa imi dea droguri cand ma duc doar la markerul ala rosu dupa ce scriu /buydrugs nu la toate markerele din jok!

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Am si eu un server STUNT si am un modul Drugs!

Problema este ca atunci cand scriu comanda /buydrugs imi apare markerul rosu pe harta,dar cand intru in el sa imi dea drogurile nu imi da nici un drog!

Ce sa fac sa pot prmi drogurile de la markerul rosu?

Ce sa adaug in comanda /buydrugs sa mearga?

Uitati comanda:

Pawno Code: [select]

if(strcmp(cmdtext, "/buydrugs", true) == 0)

{

if (GetPlayerMoney(playerid) >= 10000)

{

            SetPlayerCheckpoint(playerid,2367.7803,-1674.2898,13.9063, 3.0);

SendClientMessage(playerid,COLOR_ULTRARED, "Te rugam sa cauti markerul rosu si sa  intrii in el pentru a primi drogurile!");

GivePlayerMoney( playerid, -10000 );

CreateDynamicCP( 2367.7803,-1674.2898,13.9063,1.0,-1,-1,-1, 40.0 );

    return 1;

    }

else

{

SendClientMessage(playerid, COLOR_ULTRARED, "Nu ai destui bani ca sa iti cumperi droguri! Ai nevoie de 10000$!");

return 1;

}

}

if(strcmp(cmdtext, "/drugshelp", true) == 0)

{

new dh[500];

strcat(dh,"\t{FF9900}Drugs Commands\n\n\n{FF9900}Commands {E60000}v1.0:\n  {00FF00}-->/buydrugs\n  {00FF00}-->/selldrugs\n  {00FF00}-->/drugshelp\n  {00FF00}-->/setdrugs\n\n{FF9900}Commands {E60000}v2.0:\n  {00FF00}-->/usedrugs");

ShowPlayerDialog(playerid, 5000, 0,"{FFFF00}Drugs System by xxSPEEDYxx v2.0",dh, "OK", "");

return 1;

}

Sper ca ma puteti ajuta! :smiley:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.