Jump to content
  • 0

Problema conectare


filtzeR

Question

Salut, am primit ban pe un server, dupa 2 zile am primit unban, am incercat sa intru dar tot "You are banned from this server!" imi zice.

Administratorul serverului mi-a zis ca mi-a dat unban si pe cont, si pe ip-ul meu, care e stabil.

Dupa ce mi-a zis am mai incercat odata si tot banat sunt. Am dat restart la conexiune, am reinstalat jocu' , am formatat pc'u si tot imi zice ca am ban.

Chiar nu mai stiu ce sa fac si apelez la experienta voastra pentru a ma ajuta, nu mai stiu la cine sa apelez.

Ce este de facut ?

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

Sa nu mai faci asta niciodata, din moment ce esti banned pe acel server jocul tau nu are nici o legatura, nici pc-ul...

E ca si cum ai darâma blocul pentru ca nu se aprinde lumina intr'o camera de la etajul 6.

Problema e de la server, adminul nu ti'a scos banul bine. Daca e sigur ca ti-a scos banul de pe IP spune'i sa vada daca ai rangeban, poate a banat un rang de ip-uri printre care se afla si al tau.

Dar repet, nu mai reinstala nimic, toata problema asta e server side nu are absolut nici o legatura cu clientul.

Link to comment
Share on other sites

Adminul nu stie sa se uite bine, dar ceea ce ti-am spus este ca clientul/jocul sau windows-ul tau nu au ABSOLUT nici o legatura cu un ban, un ban este serverside si clientul nu influenteaza cu nimic acolo.

Gandeste-te ca daca 1000 de playeri au ip-ul tau, 1000 de player or sa aiba ban. E logic ca nu e problema de la joc sau client.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca nu au treaba lucrurile astea, dar nu mai stiam ce sa fac ca sa-i dau de cap, si am zis sa incerc + ca aveam niste probleme cu pc-ul si un format era bine venit.

Am facut un topic pe forumul respectiv si sper sa primesc cateva raspunsuri, daca nu o sa mai insist cu pm-uri.

Multumesc pentru ajutor, respect.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.