Jump to content
  • 0

cer ajutor , scuze de posturile in nesimtire :D


Flyer-Satyr

Question

salut , deci mai inca o intrebare , [scuze de topicuri cu intrebari , dar altundeva nu am unde sa cer ajutor , de genu' :D ]

deci , cum pot adauga , cand se logeaza un player , sa primeasca un mesaj , cu ultima oara cand s-a logat ?

ex: ma logez odata pe server , dau /q si cand ma logez din nou , sa imi apara data si ora cand m-am logat ultima oara

pentru mine este mai greu , ca nu am experienta unora in scripting :) deabea mam invata si eu:P

help please?

metallica-logo.jpg
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

Nu mai stiu exact... incearca asa....

asta la OnPlayerLogin...

[pawn]         new string[256];

new dd,mm,yy;

new ore,mn,sec;

getdate(yy,mm,dd); // aici modifica ca poate tu ai alfel...

                gettime(ore,mn,sec); // aici modifica ca poate tu ai alfel...

format(string,sizeof(string),  "%d/%d/%d  %d:%d:%d",dd,mm,yy,ore,mn,sec);

strmid(PlayerInfo[playerid][pUltimaLogare], string, 0, strlen(string), 255);// sau cum definiesti tu acolo... PlayerInfo[playerid][pUltimaLogare][/pawn]

, iar apoi trebeuie sa definesti " pUltimaLogare[64]; " si la onplayer login/update/register sau cum sunt definite la tine...

iar apoi modifici tu cu unde vrei sa-ti apara ultima logare cu " format( string, sizeof(string), " Ultima Logare: %s ", PlayerInfo[playerid][pUltimaLogare]); // ceva de genu.... , ia incearca... :)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.