Jump to content
  • 0

Problema pickup - rezolvat


Aamon

Question

Salut, am o problema la pickup si nu inteleg de la ce ar putea exista chestia asta. Am un mic sistem de pickup uri dinamice si un sistem ptr job, fiecare pe treaba lui cu variabile diferite etc, cand vreau sa creez 3 pickup uri la cel dinamic este totul ok arata bine si asa dar cand vreau sa fac un job imi ia pickup ul de la primul sistem si raman fara primul pickup, dar la job se arata, ex: am 3 pickup uri si vr sa fac 2 job uri, primele 2 pickup uri imi dispar si mi se pun la job (nu imi ia pickup ul in sine gen id ul, doar ca dispare si imi apare unul nou pe care l am pus la job ul respectiv), textul ramane si cam asta e. Daca nu s a inteles din ce am zis, am un clip: https://streamable.com/3ty4zv

M am uitat peste cod si nu gasesc problema, fiecare are functia sa ptr update - click.
La functia de update aveam pickup type pe 23, da, nu exista dar imi mergea si acm l am pus pe 1.

Inainte sa postez am facut un upgrade la include si plugin, am zis ca poate sa fie de la el dar n a fost.

Edited by Aamon
// schimbare cod
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

din cate observ eu, folosesti pickupVaribles[pickupid][ID] si pentru id-ul din baza de date si pentru cel al pickup-ului, ar trebui sa modifici asta

ma refer ca il folosesti si pt cache_insert_id si pentru CreateDynamicPickup / DestroyDynamicPickup, ai nevoie de 2 variabile diferite si tu folosesti acelasi ID pt ambele situatii, asta le face sa se suprapuna

maxresdefault.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
31 minutes ago, ASGOOD said:

din cate observ eu, folosesti pickupVaribles[pickupid][ID] si pentru id-ul din baza de date si pentru cel al pickup-ului, ar trebui sa modifici asta

ma refer ca il folosesti si pt cache_insert_id si pentru CreateDynamicPickup / DestroyDynamicPickup, ai nevoie de 2 variabile diferite si tu folosesti acelasi ID pt ambele situatii, asta le face sa se suprapuna

am inteles, revin cu un update sa vad daca functioneaza

// deci acolo era problema, credeam ca de la plugin, mersi mult.

Edited by Aamon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.