Jump to content
  • 0

[Problema]Chiar nimeni nu stie? Asa "mari scripteri"?


FANEX

Question

Am un script al lui Yoshi de pe samp.com, care e aici tradus de Speederx, dar care nu face nimic  :angry:

Deci, problema e ca merge comanda, dialog_boxu se deschide ,selectez ceva si nimic !!

Stie careva vreo solutie? Sau care ar fi problema !!

ÃŽnainte de a va da cu parerea, cititi:

1. Am serverul trecut pe samp 0.3c (updatat)

2. Am multe fs-uri care merg... merg obiecte de gen: [pawn]PutRiotShieldOnArm[/pawn]

3. Acest script (al lui Yoshi) nu are probleme de compilare. Iar dialogid-u e unic, nu se repeta...

4. Folosesc Ladmin modificat de mine, dar n-am umblat la comenziile de tip /car /carcolour... etc.

5. Stiu faza cum ca, acest filterscript (YosVehCtrl.pwn) merge doar la vehiculele din gm" CreateVehicle (asta mi-a spus [gzs]stuntman  :huh:) si nu la cele spawnate cu comenzi de tip: /car ...dar am testat in joc si nu merge!

Nota: ÃŽn schimb merge perfect scriptu (compilat de pc-u meu) la un prieten Dani_Steptu ...care are un gm de roleplay (merge doar pe RPG?? -_-"). Ma intrebam dc. lui merge si mie nu?

Am încercat si pe cel original(netradus) ...aceasi poveste.

Se deschide dialogu, ma lasa sa selectez, dar nimic, nici capota deschisa nici faruri nush cum..nimic. 

Ce sa fac?!  :cry:

PS: Stergeti-l pe cel vechi va rog... ca n-am avut alta modalitate de-a reposta problema mea, pana la urma e un forum de scripting sa-mp, dar nimeni nu vede.

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

cum a zis si CookieEatingMonster:

sau...am avut si eu problema...incearca sa iti pui pawno 0.3c...daca nu il ai....

Am pawno pe 0.3c , tot sv-u e pe 0.3c , dar cred ca CookieEatingMonster are dreptate. Am dialoguri in anumite fs-uri ,dar toate merg in joc ,is compilate, problema e ca eu vreau ca fs, nu vreau sa-l bag in gm :(( Alta metoda nu stiti? O sa incerc sa mai modific dialogurile, dar nu inteleg dc. sa se incurce? ca e unic, nu-l mai am in alt fs...

Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

TheBoss" post="69116" timestamp="1303843230"]

Mda deci ce cred eu ar fi ca ai un fs cu dialog care are buguri

Cred si eu, is facute de mine  :grin: ,dar nu am probleme in joc, merg toate, numa asta nu merge....aaa si mai e o poveste, aceasi problema am si cu Neons...fs-u lu tipu ala de pe samp.com ...e tot cu dialog. Va las id-u meu in pm cand ajung acasa :) mai vb...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.