Jump to content

Colaborator aplicatie de securitate


DFR

Recommended Posts

Salutare,
Planuiesc sa realizez o aplicatie de securitate, mai precis un anti-malware si security panel management asupra unor multiple aspecte (firewall, admin privileges, etc.), iar ulterior am in plan integrarea si a unui antivirus, ce bineinteles trebuie dezvoltat, dar momentan nu detin cunostintele necesare (cunostinte avansate de C++/C si dezvoltarea de drivere). Insa pentru realizarea aplicatiei, voi merge pe limbajul C# cu .NET Core pentru partea de backend, iar pentru interfata ramane la alegere limbajul si framework-urile utilizate, deoarece nu am o preferinta.
Aplicatia va fi principalul produs in cadrul SRL-ului deschis, dar imi doresc ca firma sa ofere ulterior si consultanta in securitate sau alte posibile aspecte ale securitatii cibernetice. Initial va fi o aplicatie pentru desktop (windows), ulterior integrata si pe mobile sau mac.
De ce aceasta aplicatie? Ei bine am lucrat aproape 3 ani in cadrul unei firme de securitate care se ocupa cu asa ceva si am deprins cunostinte care sa ma poata ajuta in realizarea unui produs pe aceasta nisa.
Imi doresc in prezent sa gasesc fie un programator care sa vina cu un pachet de cunostinte ce pot fi de folos, fie o persoana specializata pe marketing si vanzari, sau chiar ambii pentru a forma un trio badass. Acestia nu imi doresc sa fie angajati, ci colaboratori/cofondatori, care sa aiba posibilitatea de a putea investi impreuna cu mine pentru a creste afacerea si aplicatia. 
Un ultim lucru, mi-as dori ca persoana sau persoanele doritoare sa fie realiste, cu bun simt si empatice, deoarece vom lucra pe termen lung si nu vreau nici sa dadacesc pe cineva (adica sa ii dau indicatii eu ce sa faca pentru ca el nu vine cu initiative), dar nici sa am parte de mofturi si arogante (sau chiar aere de superioritate in cazul unui exces de zel). Prefer sa ne intelegem si sa invatam impreuna tot ce trebuie sa facem si sa putem discuta tot ce e bine sau nu e bine.
Acestea fiind spuse, va astept cu interes in privat sa discutam mai pe larg pe cei interesati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.