Jump to content
  • 0

Text Masini VIP


Florin23

Question

Salut, aveți idee cum pot modifica vipname-ul sa se pună direct pe mașina? Fără sa trebuiască sa-l pun eu manual pe mașina (mă refer, sa ii schimb poziția, adică când dau /vipcar -> Text și scriu text-ul, sa mi se pună direct pe mașina) 

acest sistem actual care iti ofera permisia de a baga text pe orice masina si unde doresc nu e bun nici nu se vede dispare nu se poate aseza textu

TEXT.jpg

TEXT1.jpg

TEXT2.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Trebuie sa verifici id-ul la masina (ex: inf are id 411) si daca la masina respectiva vrei sa poata playerii sa puna text vip atunci folosesti AttachObjectToVehicle sau AttachDynamicObjectToVehicle si pui in loc de x y z coordonatele de pe masina.

De asemenea trebuie sa atasezi ceva la masina. Trebuie sa faci o variabila de MAX_VEHICLES care pentru fiecare masina pe care se pune text vip sa fie egala cu un obiect mic, dreptunghic precum obiectul cu id-ul 19327 folosit pe gamemode ul burned. Dupa ce ai creat obiectul foloseste SetObjectMaterialText sau SetObjectDynamicMaterialText cu textul pe care vrei sa il pui

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 49 minute, RoberTo a spus:

Ai incercat sa obtii ceva informatii pe .com ?

RoberTo, deja ai postat in 3-4 topicuri de cereri de ajutor si postezi total anapoda, ce treaba are .com cu .ro

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 3 ore, CTMBeast a spus:

Trebuie sa verifici id-ul la masina (ex: inf are id 411) si daca la masina respectiva vrei sa poata playerii sa puna text vip atunci folosesti AttachObjectToVehicle sau AttachDynamicObjectToVehicle si pui in loc de x y z coordonatele de pe masina.

De asemenea trebuie sa atasezi ceva la masina. Trebuie sa faci o variabila de MAX_VEHICLES care pentru fiecare masina pe care se pune text vip sa fie egala cu un obiect mic, dreptunghic precum obiectul cu id-ul 19327 folosit pe gamemode ul burned. Dupa ce ai creat obiectul foloseste SetObjectMaterialText sau SetObjectDynamicMaterialText cu textul pe care vrei sa il pui

 

Multumesc , cred ca o sa copii codu din burned gm pentru ca nu stiu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.