Jump to content

Sugestie pe ce GM sa incep sa invat sa scriptez?


Recommended Posts

Salut, după părerea mea gamemode-ul Burned este unul ok pentru incepători. Dar, poți incepe pentru inceput să vizionezi tutorialele lui Edison Tuts de pe canal(chiar cel care a făcut gamemode-ul Burned). Acolo, inveți unele chestii esențiale despre scripting. După părerea mea e un gamemode foarte bine structurat dar trebuie optimizat mult. Dacă vrei să-l ai să zicem aproape optimizat incearcă editul lui Cosmin de pe gamemode-ul Burned..și incepe ușor ușor să scriptezi pe el..ce-ți vine in minte, aia faci. Baftă!

Aici aici link:

 

Edited by TibiFCP1924
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2018 at 12:16 AM, Umbra said:

pe bigzone zic eu ca poti invata.

Aici gresesti. Gamemode-urile de tip BuGGeD sau Bladex din 2016 nu sunt optimizate, codul nu este aranjat frumos in gamemode, iar notiunile sunt invechite. Eu anul trecut cand am inceput prima data am incercat bigzone, bugged, bladex (bladex e ok pentru cei experimentati), nu stiam pe unde sa le gasesc si cum sa le schimb si mai important cum as putea sa creez noi sisteme. Deci zic si eu tot Burned. Succes @SirFulgeruL!

Link to comment
Share on other sites

Acum 8 minute, Spongibubu a spus:

Aici gresesti. Gamemode-urile de tip BuGGeD sau Bladex din 2016 nu sunt optimizate, codul nu este aranjat frumos in gamemode, iar notiunile sunt invechite. Eu anul trecut cand am inceput prima data am incercat bigzone, bugged, bladex (bladex e ok pentru cei experimentati), nu stiam pe unde sa le gasesc si cum sa le schimb si mai important cum as putea sa creez noi sisteme. Deci zic si eu tot Burned. Succes @SirFulgeruL!

Asa inveti sa scriptezi, aranjand codul frumos si innoind notiunile din gm, nu sa iei un gamemode bun si doar sa-i schimbi numele si culorile

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Umbra said:

Asa inveti sa scriptezi, aranjand codul frumos si innoind notiunile din gm, nu sa iei un gamemode bun si doar sa-i schimbi numele si culorile

Eu ma refeream la lizibilitate si un incepator ce sa invete sau sa se inspire daca notiunile sunt invechite si nu-s la zi include-urile si plugin-urile?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.