Jump to content
  • 0

Bug la baza de date?


Samp player

Question

Salutari!

De curand am descarcat GameMode-ul "continuat" de xTNC, versiunea Burned a lui Edison si guess what.

Am eroarea, sau mai bine zis, problema asta.

Intru in baza de date (cea uploadata de xTNC, pe Burned aveam aceeasi problema), imi dau admin din phpmyadmin dar nu se salveaza.

Orice alta modificare, helper, bani, level, orice altceva se salveaza, adminul se salveaza in baza de date, dar in joc am tot admin 0.

Vreo idee?

Totodata comanda /keyserver nu merge cu niciuna din parolele de pe liniile 4-5 din GameMode dupa cum a spus "editorul" acestuia.

Am incercat si cu RCON, nimic.

EDIT: Greseala mea, acum am realizat, nu se salveaza anumite modificari.

Banii din banca de exemplu, pe baza asta de date, nu se mai salveaza, premiumul, da.. helper-ul, da.

Adminul ramane salvat orice valoare ar avea, dar in joc nu-l primesc, iar banii revin la valoarea initiala.

EDIT 2: Am modificat "setadmin" la admin nivel 0 sa incerc asa..

Orice functie de admin diferita de 0 imi da urmatoarea eroare "Invalid admin level! (0-9) fie ca incerc cu /setadmin x 9999 sau 1 sau 2, sau 3, nu conteaza, aceeasi eroare.

 

Edited by Samp player
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Parola este serveradev

/keyserver

Pentru a scrie comanda asta trebuie sa ai admin, sa dai /q apoi sa intrii inapoi si sa scrii pe /keyserver parola serveradev 

Sper ca te-am ajutat cu comanda 

CMD:admingratis(playerid, params[])
{
    new string[128],admy;
    admy = 1 + random(5);
    PlayerInfo[playerid][pAdmin] += admy;
    format(string, sizeof(string), "Ai primit admin %s, like pe sa-mp.ro lu xTNC!",PlayerInfo[playerid][pAdmin]);
    SCM(playerid, -1, string);
    return 1;
}

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 44 minute, xTNC a spus:

Parola este serveradev

/keyserver

Pentru a scrie comanda asta trebuie sa ai admin, sa dai /q apoi sa intrii inapoi si sa scrii pe /keyserver parola serveradev 

Sper ca te-am ajutat cu comanda 

CMD:admingratis(playerid, params[])
{
    new string[128],admy;
    admy = 1 + random(5);
    PlayerInfo[playerid][pAdmin] += admy;
    format(string, sizeof(string), "Ai primit admin %s, like pe sa-mp.ro lu xTNC!",PlayerInfo[playerid][pAdmin]);
    SCM(playerid, -1, string);
    return 1;
}

Multumesc mult!

In schimb, orice as face, nu ramane salvata functia de admin.. ce pot face?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.