Jump to content

copiere sistem clan


iReaLx

Recommended Posts

Nume: benz
Intrebare: Salutare ! Bai fratilor, eu sunt incepator in scripting si am un gm cumparat de mai mult timp si ii lipseste sistem clan / friends .... credeti ca e vreo sansa daca copiez dintr un alt gm sistemul ( cod cu cod ) si il pun in al meu? Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi ceva? ( Cei care vor sa faca misto, sa se abtina ! )
Imagini(optional):
Alte detalii:

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ge0 said:

http://www.darkgaming.smf2hosting.com/index.php?topic=62.0

Il poti copia pe asta , pastrezi creditele si e ok ! mai adaugi tu ce crezi , il modifici si o sa fie ceva super ok .

Nu mi place man, nu merge sa dau spray, am gasit un sistem pe un gm dar nu stiu sa l copiez, mi e sa nu omit anumite chestii si la urma..... ma chinui degeaba

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, iReaLx a spus:

Nu mi place man, nu merge sa dau spray, am gasit un sistem pe un gm dar nu stiu sa l copiez, mi e sa nu omit anumite chestii si la urma..... ma chinui degeaba

In primul rand iti trebuie si tabelul din baza de date cu clans de la acel GM.

In al doilea rand e usor sa dai un copy paste. Cauti in acel GM tot ce tine de clan folosind ctrl+f. Cauti dupa variabilele de la enum cInfo sau cum se numeste in acel gm.(copiezi tot ce e legat de acele variabile si trebuie sa mearga)+ anumite functii,stock-uri care sunt folosite.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valivaly96 said:

In primul rand iti trebuie si tabelul din baza de date cu clans de la acel GM.

In al doilea rand e usor sa dai un copy paste. Cauti in acel GM tot ce tine de clan folosind ctrl+f. Cauti dupa variabilele de la enum cInfo sau cum se numeste in acel gm.(copiezi tot ce e legat de acele variabile si trebuie sa mearga)+ anumite functii,stock-uri care sunt folosite.

Ma gandesc ca tabelul acela nu e asa greu, ma iau dupa celalalt si il fac dar la copy-paste , imi este cam greu ca sunt multe chestii si nu prea stiu ce sa copiez... ca de ex  e o linie cu " clans " intre alte 3 linii care n au treaba cu clan ul....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.