Jump to content

Gamemode rpg.thug.ro (New version: 1.9)


Edw24

Recommended Posts

Salutare manilor, dupa cum bine stiti acum o luna am postat gamemode-ul rpg.thug.ro version: 1.7, dupa m-am gandit sa mai lucrez la el si l-am adus la  +2 versiuni!

Server version: v:1.8
Started Date: Marti 09.01.18
Script Developer: Sirius

Bug-uri rezovlate:

- Am rezolvat bugul de la /ajail, (te tot respawna);
- Am rezolvat bug-ul de la job-ul dealer drugs, acum functioneaza perfect, (nu puteai atasa drogurile de motocicleta);
- Rezolvate cateva bug-uri minore cum ar fi (nu iti lua bani la o anumita actiune);

Adaugari:
- Am modificat job-ul dealer drugs, o sincronizare mult mai buna si verificari mult mai avansate;
- Am modificat aspectul dialog-ului '/work' petru job-ul drugs dealer;

wGCi3dm.png 

Tw1NWbB.png

FUyMpqh.png NO17M1W.png

 
- Am adaugat o noua destinatie job-ului drugs dealer 'Whetstone' aproape de chilliad, in total fiind 2 destinatii de colectare a drogurilor;
- Am adaugat Hq departamentelor LSPD, FBI, NG;
- Am adaugat comanda /lockhq, (poate fi folosita doar in hq);

68wBN7U.png          LP2DB35.jpg
- Am modificat spawn-ul celor 3 departamente mentionate mai sus;
- Am adaugat comanda '/duty';
- Am adaugat comanda '/spinsistem', acum dispune de activare/dezactivare si de a oferi tuturor +1 spin gift all direct dintr-un dialog;

aaqYf0E.png    jmf5Gzu.jpg    3zZqCbb.jpg

Server version: v:1.9
Started Date: Joi 09.01.18
Script Developer: Sirius

Adaugari:
- Am adaugat un gold quest, trebuie sa gasesti toate lingourile pierdute (100 in total);

y4FbZyc.png

- Cam asa arata textdrawul de la gold quest

Cand esti la 10 metri de el (sfera) qO7b0aF.png si la 20 de metri cyIce1a.png si la 60 de metri 2Ld2AYD.png (Sunt contorizate din 10 in 10 metri pozele le-am pus aleatoriu.

Atunci cand gasesti un lingou: ae1ZNWF.png


- Am adaugat comanda '/gotoquest' pentru adminii 6+;
- Am adaugat comanda '/sisteme' (pentru sistemul de spin si activat/dezactivat gold quest-ul);

3BNhWxv.png
- Am adaugat comanda '/detectgold' pentru cine doreste sa dezactiveze/activeze gold quest-ul, (poti achizitiona un gold detector din 24/7 si costa 15k);

Cam atat, + diverse bug-uri rezolvate, o sa las un video cu versiunea 1.7 (de cand era sv on facuta de wefix)

 

CINE DORESTE SA CUMPERE GAMEMODE-UL MA POATE CONTACTA APASAND AICI

PRETUL GAMEMODE-ULUI ESTE DE 25 LEI (IL VOI VINDE DOAR LA 4 PERSOANE)

PANEL-UL IL PUTETI GASI PE NET, VA POT AJUTA CU SFATURI IN LEGATURA CU EL (AI NEVOIE DE CATEVA PROGRAME INSTALATE IN WEBHOST PENTRU A FUNCTIONA)

OFER SUPORT TEHNIC 3 ZILE DE LA CUMPARARE.

Edited by Eduard69
Link to comment
Share on other sites

La 1/11/2018 la 12:55, valyhh a spus:

Nu o sa cumpere gm nimeni dar infine lai mai postat moca

Nu e postata versiunea 1.9, e postata doar versiunea 1.7

Link to comment
Share on other sites

La 1/16/2018 la 7:29, Nurdock a spus:

image.png.3edc0e28f40681e5ef512f46a5ac42f1.png te rog sa scoti acest gm de la vanzare

De ce l-as scoate? :)

Detin toate dovezile cu privire la gamemode, l-am cumparat de la detinator (Miahi) drept urmare cand cumpar ceva acel lucru imi apartine corect?

De ex tu cand iti cumperi un telefon si dupa un timp decizi sa-l scoti la vanzare te opreste careva?

Nu fac "bisnita" cu gamemode-ul l-am adus la o versiune mult mai avansata fata de cum era asa ca te rog sa nu mi te adresezi mie cu chestii de genu' ;)

.

Link to comment
Share on other sites

La 1/16/2018 la 2:44, Cosmink47 a spus:

Nu cred ca il va cumpara nimeni pentru cateva modificari, cand e free pe net.

Sunt sute de versiuni, tot felul de "scripteri" care practic au fut** sisteme, plus ca gamemode-ul original avea bug-rui pe care nu le rezolva ori cine.

Gm-ul nu detine bug-uri, ti-o spun din propria experienta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.