Jump to content

[Gamemod] OneGame Romania


hOpa # Hcs

Recommended Posts

Salut baieti !

Astazi m-am uitat pe stick-ul meu mai vechi si am gasit fostele versiuni de pe OneGame si asa nu se mai folosesc.. m-am gandit sa le impart cu voi .

 

Primul Gamemod:

Aici a fost scris doar un mic update , el mai contine : v2.5 , v2.6 , v2.7 si cel actual de jos .

 

Updates v2.8

- Comanda /flymode a fost modificata si acum poti opri flymode cu tasta F.

- Adaugata comanda /reports.

- Adaugata comanda /fnc si /fncc

- A fost editat putin comanda /slap.

- Au fost simplificate comenzile /givelicence si /agl.

- Adagauta comanda /aheal (auto heal).

- Rescrisa comanda /goto (avansata).

- Adaugata comanda /specme pentru adminii 6.

- A fost adaugata comanda /vspawn la adminii 1.

- A fost editate culorile la comanda /checkv.

- Facute schimbari la comanda /vdespawn.

- Adaugat stock SetPlayerPosEx

- Adaugata comanda /vds

- Adaugat un sistem walkie-talkie mai frumos si mai simplu

- Inlocuite comenzile /healzone, /givegunzone, /disarmzone, /freezezone si /unfreezezone cu /areaheal, /areagun, /areadisarm, /areafreeze si /areaunfreeze

- Adaugate comenzile /vehname si /gunname.

- Adaugata comanda /last

- Adaugata comanda /va

 

Download: Click Aici | Link 2

VirusTotal: https://virustotal.com/ro/url/a7c655d4d144e26ec0608c6b2878a69087903fb2fba5a11b49e1ea75d1a5c9a0/analysis/1500455006/

 

Al 2 lea Gamemod:

// Rescrisa comanda /goto - Acum daca un jucator se afla in masina, te teleporteaza in masina acestuia. //

// Rescris sistemul /bonus - Acum verifica daca ai sub nivel 1 sau daca nu esti conectat //

// Adaugata protectie SQL & Dialog BUG - Nu se mai pot folosii sintaxe SQL in dialog-uri //

// Sistemul de ROB a fost putin mai imbunatatit //

// Schimbata zona de SPAWN //

// BUG-ul ce facea serverul sa cada prin Dialog a fost rezolvat. //

// Adaugat /gotocars, o zona cu 10 masini (5 pentru admin / 5 pentru helper). Pot fii accesate numai de persoanele autorizate //

// Rescris sistemul de CarLock folosind IfCarIsLocked //

// "flood-ul" prin incarcarea variabilelor askhlimit si messageholelimit a fost rezolvat."

// Serverul verifica automat flood-ul prin boti, verificand conexiunile si ping-ul acestora. Cand executi comanda "flood" in casuta sandboxie a botilor, serverul percepe si le baneaza ip-ul automat."

// Parola RCON a fost dezactivata de pe server, pentru a evita "hack-uirea" parolei si implicit banarea tuturor jucatorilor. Cand cineva foloseste /rcon login primeste automat kick."

// Schimbat sistemul de radio la masina //

// Sistemul de QUEST a fost imbunatatit, rescris in proportie de 20%. Localizarea inimilor este putin mai grea acum, fiind ascunse mai bine pe harta, bonusul fiind putin mai marit."

// Reparate premiile de la getgift, acum ai sanja sa pice automat intre 50-100 PP (puncte premium) //

// Schimbate culorile la /ah, rescrisa o parte din comanda. //

// Scos preview skin-ul din stanga. //

// Comenzi editate: makeadmin - setadmin | makehelper - sethelper | auninvite - fpk | spawn - respawn | //

Aici la fel este scris doar un update micut !

 

Download: Click Aici | Link 2

VirusTotal: https://virustotal.com/ro/url/ca3d2381269838fc9fca1f3f767aea6015987affdd33473a141c9e1b33a01a37/analysis/1500455125/

RPG.ONEGAME.RO # SERVER ONLINE

Forum: www.OneGame.Ro

Contact: xdarkblueex [Skype]

Domenii Free: Click Aici

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Acum 3 ore, Toader Mihai a spus:

GAMEMODE COMPLET: 

https://www56.zippyshare.com/v/lG3345zc/file.html
PM me daca mai vreti gamemode-uri complete sau alte probleme.

Tnx dar care e ala bun bigzone sau og ala ... sau amblele ..

Edited by Rh[Y]dian Tuber
Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, Toader Mihai a spus:

GAMEMODE COMPLET: 

https://www56.zippyshare.com/v/lG3345zc/file.html
PM me daca mai vreti gamemode-uri complete sau alte probleme.

imi cer scuze de x2 nu mi-ai dat toate pluginurile imi da mod unknown eu le-am pus pe toate care erau acolo

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Rh[Y]dian Tuber said:

imi cer scuze de x2 nu mi-ai dat toate pluginurile imi da mod unknown eu le-am pus pe toate care erau acolo

Gamemode-ul bun e OG.PWN.BigZone e gamemode-ul BGZ.Tu cauti pe net components, si celalte le gasesti in gamemode-ul burned.Eu pur si simplu l-am pus complet(daca eu l-am pus complet trebuie si voi sa cautati ceva pt el[Nimic nu e free]).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.