Jump to content
  • 0

Intrebare din nou

Marschall

Question

1 answer to this question

Recommended Posts

Iti alegi interiouru de aici http://weedarr.wikidot.com/interior

si la uram crezi un pickup:

AddStaticPickup(1239, 23, cordonatele unde sa fie pickup-ul);

si iti faci o comanda pt /enter

if(strcmp(cmdtext, "/enter", true) == 0)
    {
       if(PlayerInfo[playerid][pMember] >= 0 || PlayerInfo[playerid][pLeader] >= 0)
       {
		 if PlayerToPoint(5, playerid,cordonate de afara)
		 *then
		 {
		   SetPlayerPos(playerid,cordonate din interior);
		   SetPlayerInterior(playerid,5);
		   SendClientMessage(playerid,COLOR_1GREEN,"*** Mesajul pe care sa il dea cand intra!");
		   return 1;
		 }
		}
	}

if(strcmp(cmdtext, "/exit", true) == 0)
    {
    if(PlayerInfo[playerid][pMember] >= 0 || PlayerInfo[playerid][pLeader] >= 0)=>aici daca vrei sa fie pt o factiune pui id factiuni daca e pt toata lumea lasi 0)
	   {
		 if PlayerToPoint(5,playerid,cordonate interior)
		 *then
		 {
		   SetPlayerPos(playerid,cordonate exterior);
		   SetPlayerInterior(playerid,0);
		   SendClientMessage(playerid,COLOR_1GREEN,"*** Mesaj. !");
		   return 1;
		 }
		}
	}

la faza cu crash nush sa te ajut:P

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By axelutz
      Salutare! Atat eu, @axelutz, cat si comunitatea www.broland.ro, revenim in lumea gaming-ului romanesc. Cu bune si cu rele, suntem tot aici... de prin 2009 eu ca si jucator insa acum am o mare onoare si in acelasi timp o foarte mare placere, sa introduc in aria de SA:MP dar si Counter-Strike 1.6 o noua comunitate cu un nou "suflu". Avem in plan sa dezvoltam mai multe servere de jucatori, fapt pentru care deja ne-am (re)apucat de dezvoltarea unui gamemode pentru SAMP de la 0 ( in noiembrie - decembrie ii dam drumul la treaba )

Eu ma aflu aici pentru a va invita sa luati parte la crearea celui mai bun Gamemode care a existat vreodata pe piata romaneasca ( imi place sa las faptele sa vorbeasca, insa abia din Septembrie putem discuta de ceva oficial ) si avem in plan sa schimbam jocul, atat ca gameplay( activitati si idei de organizare a acestora, dar si sisteme ), iata topicul cu actualizarile aduse pana acum serverului:
      Dezvoltarea server-ului de SA:MP - Regulament si informatii - broland.ro

De ce ai juca la noi?
      Pentru ca aici nu vor exista favoritisme materiale( adica pe bani ), nici avantaje pe bani, vom scapa rapid de codati ( da... ne pricepem si la coding, anticheat-ul nostru este chiar ochiul admin-ului, ca asa am fost crescuti, fara controale TW deci nu o sa va pierdem timpul in cazul in care jucati curat ), ba chiar mai mult de atat, conturile premium si VIP vor putea fi obtinute in joc (nu doar prin donatie), asa ca de ce sa nu incercati? Pe deasupra, incercam sa punem in valoare competitia intre factiuni, dar si sa evidentiem veteranii factiunilor si sa le dam un cuvant de spus, dupa cum este normal pentru ca istoria inseamna totul. 

Alte avantaje:
      Pe toata perioada Beta, construim serverul si staff-ul impreuna adica si daca esti un jucator nou sau unul vechi al comunitatii, votul tau conteaza si opinia ta este luata in serios, intr-un cuvant, construim serverul impreuna!
      Vom avea transparenta in orice vom face pe server!
      Activitate mare din partea staff-ului dar si a nucleului de jucatori
      Puteti prinde serverul inca de la inceput, inca din prima zi avand in vedere ca deschiderea oficiala urmeaza sa fie anuntata in luna Noiembrie 2021 !

Poze de pe server:
      loading gamemode

login

Bonus la Ryder

Link catre topic cu actualizari server ( pentru cei curiosi ce s-a lucrat pana acum ) :
      Dezvoltarea server-ului de SA:MP - Regulament si informatii - broland.ro

Link catre subforumul dedicat sugestiilor:
      Sugestii pentru dezvoltarea serverului - broland.ro

Cu cat mai multi, cu atat mai bine! Haideti sa aratam ca SA:MP-ul nu moare! Va asteptam pe 193.203.39.215:7777 !

IP: 193.203.39.215:7777
      DNS: samp.broland.ro & rpg.broland.ro & beta.broland.ro
      Forum: www.broland.ro/forum sau www.forum.broland.ro
      Instagram: Broland.ro Gaming Community (@sampcs1.6broland) • Instagram photos and videos
      Discord: https://discord.gg/r63tamKRzT
      Youtube: (131) Linkmania Community - YouTube
    • By GamerulFOX
      Salut ! Am o intrebare ! Am vazut ca o parte din persoanele care compileaza un gamemode le apar asa : https://imgur.com/a/MwK4kbW ! Dar eu cand compilez imi apare asa: https://imgur.com/a/1Q2i5AR ! Cum pot sa fac sa imi apara si mie ca in prima poza ?
    • By GamerulFOX
      Salut ! Am o intrebare ! Daca vreau sa folosesc dini pentru server-ul meu de samp, care sunt niste comenzi care m-ar ajuta ? Adica de ex un bonus ! Daca vreau sa dau /bonus sa se puna bonus in "Baza de date" de la dini sa se puna pe unu
    • By Smokie1
      Deci, eu am un server de samp, eu imi pot creea conturi pe server dar alti nu is pot face cont, ma puteti ajuta sa imi spuneti motivul ? Va rog frumos !
    • By salexm93
      Salutare 
      Poate nu inteleg eu bine , pe wiki scrie max 2048 globale si 256 per player .
      Sa luam cazul ipotetic al unui server cu 1000 de playeri online .
      new Text:xpbar[MAX_PLAYERS]; new Text:playername[MAX_PLAYERS]; Aici vor fi 2000 create ? Adica destul de aproape de limita

new PlayerText:xpbar[MAX_PLAYERS]; new PlayerText:playername[MAX_PLAYERS]; Iar Aici vor fi doar 2 ?
      Totodata , PlayerTextDrawDestroy ,la onplayerdisconnect ?
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.