Jump to content
  • 0

Problema creare key la masini


Tudo

Question

Salut, vreau sa foloses acest fs ca DS si problema este cand cumpar o masina nu imi creaza key pe id-ul masinii, masina o creaza cu id corect iar key pentru masina imi incepe de la 1 si pe masina care o cumpar din DS nu am comenzi, toate comenzile le folosesc pe id-urile de la masinile 1,2,3,etc .

Cum pot face sa creeze cheia nr ex: 300 pentru masina 300 ..ce trebuie sa adaug/schimb in fs ca apoi sa-l bag in GM .

Multumesc de ajutor .

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Daca ai sa faci asa o sa se creeze buguri deoarece cand jucatorul se deconecteaza cel mai probabil ii distrugi masina si cand se reconecteaza masina va avea alt id.

Ca sa faci cum vrei tu unde atribuii cheia folosesti functia getvehicleid ca sa stochezi idul intro variabila si pe acela il atribuii

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 hours ago, AddisoN said:

Daca ai sa faci asa o sa se creeze buguri deoarece cand jucatorul se deconecteaza cel mai probabil ii distrugi masina si cand se reconecteaza masina va avea alt id.

Ca sa faci cum vrei tu unde atribuii cheia folosesti functia getvehicleid ca sa stochezi idul intro variabila si pe acela il atribuii

Teoretic am inteles ce spui, insa practic nu stiu cum...daca ai timp su buna placere arata-mi un ex sa stiu cu ce sa incep . :| , oricum mersi ca incerci sa ma ajuti .

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 10 ore, Tudo a spus:

Teoretic am inteles ce spui, insa practic nu stiu cum...daca ai timp su buna placere arata-mi un ex sa stiu cu ce sa incep . :| , oricum mersi ca incerci sa ma ajuti .

Nu ai nevoie de getvehicleid. Dupa ce cumpara masina o creezi si trebuie sa fie cva de genu idmasina=CreateVehicle (parametri); si dupa la PlayerInfo[playerid][pcarkey]=idmasina

 

EDIT:Trebuie sa faci update la key la fiecare conectare sa nu se creeze bug si masinile unui jucator sa le selectezi din baza de date dupa idul sau numele propietarului

Edited by AddisoN
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.