Jump to content
  • 0

RADIO EXTERNAL (problem)


Kristu23

Question

Am un server in LINUX,si cand am luat FS ul unuia de pe SA-MP.com prin care putem asculta radio adaugand doar URL in FS,a mers pe Windows pentru ca aveam radio.dll dar acum ca serveru e pe linux,imi trebuie radio.so ...cea ce nici la Incognito nu am gasit nici la cel ce a facut FS-ul.

Si am observat ca am un radio.so si un audio.so ...le-am adaugat pe amandoua in plugins,chestia e ca ..am adaugat eu asa linia "plugins" pentru ca nu stiam unde sa o pun pentru ca nu era,deci am puso cam...dupa linia "maxnpc"  (am vazut ca la fel e si in WIN)

SERVER LOG

Loading filter script 'Radio.amx'...

[17:53:06] *** Audio_CreateTCPServer: Error binding socket: Address already in use

Deeeci de unde as putea lua radio.so...sau ce trebuie...sa pot asculta si pe LINUX,pentru ca dau /radios si imi aleg postu si nu se aude nimic (AM Pluginu instalat la SAMP)

Loading filter script 'Radio.amx'...

[21:32:12] *** Audio_CreateTCPServer: Error binding socket: Address already in use

[21:32:12] Radio KISS FM Adicionada com Sucesso (id:0)

[21:32:12] *** Audio_SetPack: Unable to set audio pack

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.