Jump to content
  • 0

[Ajutor]Redimensionare baza de date


VenoWW

Question

Problema intalnita (descriere): Cand vreau sa imi importez baza de date MySQL imi da o eroare(Vedeti la imagini)Imi zice ca este prea mare?Ce trebuie sa fac ?
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):-
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):
Imagini / Video (optional): http://imgur.com/sv8EImj
Ati incercat sa rezolvati singur?:Da am incercat.Dar totusi nu :|

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Salut, acea eroare este din cauza ca baza de date care vrei sa o urci pe host este prea mare, depaseste dimensiunile permise din setarile php la care tu nu ai acces pentru a le schimba.

 

Prima solutie ar fii sa imparti baza de date in mai multe parti cu ajutorul programului: SQLDumpSplitter 2 Download alegi baza de date apasand pe Browse, alegi dimensiunea maxima care este permisa pe acel host, alegi folderul unde sa le salvezi, apoi apesi pe EXECUTE, dupa carei sa le urci pe fiecare in parte prin phpmyadmin.

 

sqldumpsplitter2.png

 

Daca incarci acolo baza de date pentru ca vrei doar sa testezi un GameMode, iti sugerez sa folosesti XAMPP, db4free ofera baze de date gratuite cu performante foarte proaste,  tine cont ca daca vrei sa il folosesti pentru a tine un server intr-o comunitate, mai bine tii baza de date pe pc tau de acasa decat la db4free, cu siguranta o sa ai mai putine probleme ... idealul este sa-ti cumperi un host, de exemplu 0ping si sa le ceri prin ticket si baza de date.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.