Jump to content
  • 0

Problema Incognito


songoku11

Question

Salut am si eu o problema cu Incognito Streamer v2,5 cu obictele.

Cand am de exemplu vreo 10 playeri online pe server obiectele de la /jj de exemplu se incarca chiar foarte foarte repede si nu cad.

Cand am de exemplu vreo 30 de playeri online pe server obiectele de la /jj se incarca 4 placi dinalea dupaia trebuie sa mai astept cateva secunde sa se incarce si celelalte altfel eu cad, si in acea viteza nu pot sa opresc sa astept sa se incarce....

Stiti ce trebuie sa fac? Sa modific ceva prin include sau altceva?:-s

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

rss nu suporta incognito,acolo GetTickCount e mai mare de 700000 ^^

Mareste distanta...

[tt]stock CDO(modelid, Float:x, Float:y, Float:z, Float:rx, Float:ry, Float:rz, worldid = -1, interiorid = -1, playerid = -1, Float:distance = 600.0)

{

#pragma unused distance

return CreateDynamicObject(modelid, x, y, z, rx, ry, rz, worldid, interiorid, playerid, 600.0);

}

#define CreateDynamicObject CDO[/tt]

Asta pui pe la inceputul fs-ului

Link to comment
Share on other sites

Degeaba ca il aveam deja de vreo 350.... si era tot aia....

Dar cum pot sa fac sa fie GetTickCount mai mic? sau ai o alta solutie mai buna?....

Edit: Cred ca am rezolvat am pus in fs Streamer_TickRate(50); , si acuma am 30 de playeri si vad ca nu se mai intampla:-?

Sa vad daca se mai intampla si peste 2 zile de mers non-stop....

Link to comment
Share on other sites

Lag nu este stai linistit ca este hostat pe linux cu net de 1Gbps si nu are cum sa fie deloc!

Este de la streamer oricum , ca atunci cand aveam xstreamer nu se intampla asta indiferent de cati playeri aveam...

Cu incognito este altceva ai voie sa bagi obictele mai in larg..., este streamer pentru mai multe checkpointuri pickupuri etc...

Astept urmatoarea versiune....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.