Jump to content

Cereri Tutoriale


geo98

Recommended Posts

Nume:geo98

Nume tutorial: Cum se instaleaza un fisier pawno

Descriere: Este cine dispus sa faca un tutorial despre cum punem pe un server de al nostru un fisier powno descarcat de pe forum?

Eu am descarcat un fisier ce contine "codurile" pentru un sistem ce iti arata viteza si nu stiu cum sa il pun in functiune.

Multumesc !

George H.

Link to comment
Share on other sites

Daca este un filterscript il bagi la filterscripts , intri in server.cfg, adaugi la linia filterscripts numele acelui FS , uite iti dau un exemplu:

[pawn]filterscripts Objects GangBases christmas mape Objects TD hostname[/pawn]

Si daca este gamemode il bagi in folderul gamemodes si in server cfg adaugi la linia gamemode numele acelui GM, EX:

gamemode0 rsf 1

Link to comment
Share on other sites

echo Executing Server Config...

lanmode 0

rcon_password 17698

maxplayers 50

port 7777

hostname Green World

gamemode0 GHJ iSpeed

filterscripts base gl_actions gl_property gl_realtime Sistem_Poarta iSpeed

// iSpeed e filescriptul pus de mine, dar nu functioneaza. la fel                                               

si Sistem_Poarta

announce 0

query 1

weburl www.site.tk

maxnpc 0

onfoot_rate 40

incar_rate 40

weapon_rate 40

stream_distance 300.0

stream_rate 1000

George H.

Link to comment
Share on other sites

Daca este FileScript, faci cum a zis TheBest, il treci in server.cfg cum ai facut si tu si dai Save, dar sa nu uiti sa copiezi acel fs in fisierul "FileScripts" al serverului(PS: in fisierul 'filescripts' trebuie pus neaparat si fisierul ".amx". daca tu ai doar cel .pwn , atunci complieazal, pentru a avea si fisierul .amx)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.